Sýrie v Česku – SYRECZECH

Brněnské občanské sdružení Be International vás zve na ochutnávku projektu SYRECZECH, který během listopadu a prosince provoní brněnské ulice.

Projekt SYRECZECH přivádí dohromady české a syrské dobrovolníky připravující série přednášek a dalších kulturních akcí tematicky spojených se Sýrií.

V druhé polovině listopadu se můžete těšit na promítání filmu se syrskou tematikou či na další přednášku, tentokrát o imigrantech v České republice se zástupci Mezinárodní organizace pro migraci.
Ani v prosinci nemusíte zůstat sedět za kamny. Namísto toho můžete udělat místo ve svých skříních pro vánoční dárky a staré oblečení věnovat na charitativní sbírku pro syrské uprchlické tábory. V závěrečných dnech projektu bude následovat lekce vaření, při níž se účastníci mohou naučit připravit některé syrské pochoutky. Celý dvouměsíční projekt bude zakončen pohodovou českou tradiční vánoční večeří netradičně doprovázenou syrskou hudbou, jež se bude linout z nástrojů profesionálních syrských muzikantů.

Informace o chystaných akcích najdete na stránkách projektu.
Projekt je podporován UNHCR (Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky) a Spolkem absolventů a přátel Masarykovy univerzity.

Syrsko český Syreczech - logo - MLadiinfo ČR