Vyrazte na Světové fórum mládeže do italského Terstu

Italské sdružení „Poezie a solidarita“ organizuje na konci září 2019 Světové fórum mládeže s názvem „Právo na dialog!“ zaměřené na životní prostředí, lidská práva a geopolitiku. Na fóru můžete buď vystoupit jako řečníci, nebo se ho účastnit jako posluchači. Účast je otevřena pro všechny zájemce mezi 18 a 35 lety.

Letošní, již 12. ročník tohoto fóra nese hlavní téma: „Není času nazbyt: životní prostředí, práva, geopolitika“ a probíhá od 27. do 29. září v Terstu (Itálie).

Ilustrační foto. Zdroj: pixabay.com

Chcete-li se této akce účastnit, máte na výběr ze dvou možností. Buď můžete vystoupit jako řečníci, nebo pouze jako posluchači. Pokud se přihlásíte jako řečník, musíte v přihlášce vyplnit název svého příspěvku a krátkou anotaci. Příspěvky mají několik doporučených témat, o kterých se podrobněji dočtete na této stránce. Sdružení vám v případě schválení vašeho příspěvku a vaší účasti proplatí ze 70 % cestovní náklady. Také vám zajistí ubytování na 4 noci během akce zdarma.

Pokud se na fórum přihlásíte pouze jako posluchač, musíte si zajistit dopravu i ubytování na své vlastní náklady.  V obou případech byste ovšem měli umět anglicky nebo italsky (příspěvky budou v rámci akce mezi oběma jazyky simultánně tlumočeny).

Přihlašování je možné do 30. června 2019 vyplněním tohoto dotazníku. Do 14. července 2019 se vám poté organizátoři ozvou s rozhodnutím.

Zdroj: Castello di Duino Poesia