Světlo pro svět shání dobrovolníky!

Chcete dělat smysluplnou práci? Staňte se dobrovolníkem pro organizaci Světlo pro svět a pomozte lidem s postižením v nejchudších oblastech světa.

Posláním organizace Světla pro svět je prevence a léčba slepoty a podpora osob se zrakovým či jiným postižením v nejchudších oblastech světa. Projekty se zaměřují na léčbu slepoty prostřednictvím operací šedého zákalu, prevence trachomu a léčení jeho následků, dále také na rehabilitace dětí s postižením a jejich začleňování do společnosti.

Možností, jak se zapojit v ČR v roli dobrovolníka, máte na výběr bezpočet. Ať už se rádi bavíte s lidmi nebo si naopak rozumíte spíše s technikou, ze seznamu možností si určitě vyberete.

Světlo pro svět. Zdroj: facebook.com/svetloprosvet

V průběhu roku shání Světlo pro svět dobrovolníky pro tyto činnosti:

Pomoc na stáncích

Umíte mluvit s lidmi a baví vás to? Na letní festivaly a na sportovní akce pořádané společností RunCzech hledá organizace Světlo pro svět dobrovolníky na výpomoc u informačního stánku. Práce spočívá v podávání informací o činnosti organizace, rozdávání propagačních materiálů, zodpovědnost za sbírkovou kasičku, komunikace s lidmi a zodpovídání jejich otázek, zajištění atrakcí pro děti, organizační výpomoc na místě a hlídání stánku (v případě hudebních festivalů včetně přespání ve stánku). Výhodou je volný vstup na festival.

Krasopsaní

Rádi píšete, máte úpravný rukopis? Pak určitě dejte vědět. Vaší hlavní náplní by bylo psaní děkovných pohledů dárcům organizace.

Telefonování

Rádi komunikujete s lidmi? Ale nebojte, nejednalo by se o žádný telemarketing. Pouze o děkovné telefonáty dárcům. Pokud si po telefonu rádi povídáte, tak je tahle práce přesně pro vás.

Překlady

Umíte anglicky, francouzsky, německy či holandsky tak, že můžete překládat? Organizace Světlo pro svět hledá dobrovolníky na překlady, většinou nárazově. Podmínkou je dobrá znalost jazyka a překladatelské zkušenosti.

Pomoc v kanceláři

Umíte pracovat s počítačem? Příležitostně organizace potřebuje pomoci v administrativě, s vyhledáváním dat na internetu, v tisku různých materiálů či dopisů. Někdy stačí opravdu jen hodinka či dvě týdně.

Běhání

Rádi běháte? Můžete pomoct nejen zakoupením startovního čísla, ale i běháním v žlutém tričku Světla pro svět. Můžete se stát reprezentanty organizace i na vaší oblíbené běžecké trase v parku nebo kolem řeky, čímž dáte vědět ostatním, že tu Světlo pro svět je.

Grafika

Příležitostně organizace potřebuje vytvořit poutavé letáčky, výroční zprávy nebo bannery na web.

Fotografie

Rádi fotíte? Máte oko na zajímavé kompozice? Vlastníte svůj fotoaparát? Využijte své schopnosti pro dobrou věc – např. focením dobrovolníků, běžců a dalších pomocníků organizace.

Našli jste se v alespoň jednom odstavci nebo vás napadají další možnosti pomoci? Pak se ozvěte na telefonní číslo +420 222 362 191 nebo na email vylezikova@svetloprosvet.cz.

Více informací naleznete na webových stránkách organizace Světlo pro svět.

Zdroj: světloprosvět