Studuj v Turecku se stipendiem

Turecko zve studenty z celého světa a nabízí jim stipendia na univerzitní studium a pobyt v zemi. Stipendia jsou určena výborným studentům středních škol či čerstvým absolventům do 21 let.

Podmínkou účasti je narození po 1.1.1992 a občanství v jedné z partnerských zemí. Stipendium je možné získat na jakékoliv studium kromě medicíny, islámských studií a tureckého jazyka.

Stipendium 283 USD měsíčně slouží k pokrytí životních nákladů, dále je studentům umožněno bezplatné studium, ubytování na kolejích vybrané univerzity, zdravotní pojištění, cestovní náklady a roční kurz turečtiny.

Česká republika je zařazena ve skupině partnerských zemí Černého moře :), takže přihlašování je otevřeno i českým zájemcům. Přihlašování bez určení deadlinu je možné zde.

Více informací a odpovědi na často kladené otázky najdete na oficiálním webu turecké vlády.

Podle Internationalscholarships.ca

5 thoughts on “Studuj v Turecku se stipendiem

  1. Dobrý den, měla bych otázku. V informacích je, že je stipendium určeno pro studenty do 21 let, kteří jsou narozeni po 1. 1. 1992, což si ovšem protiřečí. Jak to tedy je? Díky za odpověď L. R.

  2. Lenko, já myslím, že si to neprotiřečí. Zájemci musejí být narození později než 1.1.1992, takže nesmí být starší než 21 let, to by mělo sedět, ne?

  3. Myslím, že klíčové je datum, takže pokud jsi narozená po 1.1.1992, mělo by to být v pohodě. Předpokládám, že podmínkou je věk pod 21 let VČETNĚ

  4. Mladiinfo ČR Je tam napsáno do 21 let. A já jsem třeba narozená v březnu 1992, takže po 1.1.1992, a už je mi 21. Takže podmínky splňují ti, kteří mají narozeniny zítra a později, protože jim ještě není 21… Je to tak?

Comments are closed.