Studuj v Japonsku se stipendiem

Japonská vláda otevírá již podruhé volná místa pro zahraniční studenty, na něž lze získat stipendium. Vydejte se na čtyři roky do Japonska studovat problematiku Jihovýchodní Asie nebo Environmentalistiku.

Studijní programy se souhrným názvem PEAK (Programs in English at Komaba) jsou čtyřleté studijní programy vyučované v Tokiu v angličtině. Studenti programu Japan in East Asia se seznámí s minulostí, přítomností a budoucností východní Asie, a to se zvláštním zaměřením na Japonsko. Program Environmental Sciences má interdisciplinární charakter a studenti se seznámí s přírodovědnými, ekonomickými, etickými i právními aspekty dané problematiky. Součástí studia jsou také kurzy japonštiny.

Studenti těchto studijních programů mohou získat různé typy stipendiíUniversity of Tokyo Scholarships, The Japanese Government Freshman Scholarship, Corporate Scholarships, které by měly stačit k pokrytí školného a dalších nákladů.

Zájemci se mohou přihlašovat do 9.prosince 2013 na oficiálním webu programu PEAK. Spolu s přihláškou je třeba zaslat esej a eveluaci jazykových schopností, studijních výsledků a charakterových vlastností. Více informací o procesu přihlašování najdete zde.

Více informací v češtině najdete na webu Akademické informační agentury.

Podle Upol.cz, Zahranicni-stiendium.cz a Peak.c.u-tokyo.ac.jp