Studium v Bavorsku? Využijte stipendium!

Stipendium je určeno k financování navazujícího magisterského nebo doktorského studia na bavorské veřejné vysoké škole. Lze jej udělit i na roční studijní pobyt v Bavorsku v rámci doktorského studia na české veřejné vysoké škole.

Česko-bavorská vysokoškolská agentura (BTHA) a Bavorské centrum pro střední, východní a jihovýchodní Evropu (BAYHOST) vypisují roční stipendia pro studenty a absolventy vysokých škol mj. z České republiky.

Stipendium je určeno k financování navazujícího magisterského nebo doktorského studia či delšího studijního pobytu na bavorské veřejné vysoké škole.

Ilustrační fotografie. Autor: StockSnap Zdroj: pixabay.com

Termín podávání žádostí o stipendia na akademický rok 2019/20 je 1. prosinec 2018.

Stipendium se uděluje na dobu jednoho akademického roku a může být následně na základě žádosti maximálně dvakrát prodlouženo (dohromady na tři roky). Stipendium vyplácené ve 12 měsíčních splátkách je 8.820 eur (měsíčně 735 eur).

Žadatelé s minimálně jedním dítětem mohou navíc požádat o navýšení stipendia dalších 160 eur měsíčně.

Cílem ročního stipendijního programu je podpora vědecké a studentské spolupráce mezi Bavorskem a Českou republikou.

Výčet oborů na bavorských univerzitách vyučovaných v anglickém a německém jazyce najdete na stránkách agentury, kde naleznete i podrobnější informace a odpovědi na nejčastěji kladené otázky.

Zdroj: btha.cz