Studijní pobyt v USA pro novináře

Věnuješ se novinařině a chceš si rozšířit obzory? Přihlas se na studijní pobyt v USA a získej nové zkušenosti!

Je to tvoje příležitost?

Pokud tě láká představa poznávání USA ve spojení s rozvojem tvých profesních dovedností, tohle je tvoje šance. Fulbright Czech Republic nabízí dvoutýdenní studijní pobyt v USA zaměřený na budování dovedností a znalostí v oblasti žurnalistiky s důrazem na kvalitní zpracovávání komplexních a složitých témat.  Předběžné datum konání je 15. – 29. 10. 2022, ale může se změnit v závislosti na pandemické situaci. 

Program

V  rámci studia se můžeš těšit na strategie pro rozvoj příběhů na základě faktů a etiky, čeká tě taky diskuze o problémech souvisejících s bojem proti dezinformacím, přílišnému zjednodušování a etickým obavám. Budeš se zaobírat komplexními tématy a řešit otázky veřejného zdraví, změny klimatu, ekonomiky, legislativy, technologie a dalších aktuálních témat. Můžeš se taky těšit na možnost zdokonalení tvých dovedností pro kvalitní žurnalistiku založenou na důkazech. Dojde i na setkání s uznávanými novináři a zástupci mediálních společností. Kromě profesního rozvoje se těš taky na to, že poznáš kus světa! Dostaneš se na místa jako Washington D.C., New York a zajímavosti v jeho okolí.

studijní pobyt v usa
Study Tour for Journalist. Zdroj: fullbright.cz

Kdo se může přihlásit?

Než začneš uvažovat o přihlášení, ujisti se, že splňuješ následující kritéria. Měl/a bys být aktivní v oboru s minimálně roční praxí profesionální žurnalistiky. Jelikož bude celý program v angličtině bez možnosti překladů, tvoje angličtina by měla být alespoň na úrovni B2. V ideálním případě bys měl/a být schopný/á prokázat svoji profesní způsobilost ukázkami svých nedávných projektů. Pro cestu do USA potřebuješ být také plně naočkován/a. Více informací a podmínky k cestě do USA v době pandemie najdeš zde.

Finanční náklady na cestu

Program je nabízen zdarma a zahrnuje všechno potřebné včetně pojištění, víza, lety do/z USA a místní cesty v USA, hotely, stravování a vedlejší výdaje v USA. Účastníci si hradí své osobní náklady a místní náklady na dopravu ve vlastní zemi. 

Jdu do toho!

Pokud jsi dočetl/a až sem a věříš, že je to tvoje příležitost, pak neváhej a koukni na webové stránky projektu. Tam najdeš veškeré informace a také přihlášení na studijní pobyt. Pozor, uzávěrka přihlášek je již 31. března 2022!

Nejsi novinář/ka a chceš se vydat so světa? Co takhle vyzkoušet placené dobrovolnictví v hipsterském přístavním městě Gdaňsk?