Stipendium pro magisterské studium v Německu

NĚMECKO – NADACE ROCHUSE A BEATRICE MUMMERTOVÝCH vyhlašuje výběrové řízení o stipendia nadace Mummertových pro studium technických, ekonomických, přírodovědných oborů a oborů cestovního ruchu určena pro budoucí manažery.

Nadace Mummertových uděluje stipendia budoucím manažerům ze zemí střední a jihovýchodní Evropy v oborech ekonomie, technika, přírodní vědy a cestovní ruch.

Studium je možné na Vysoké škole v Cáchách (RWTH Aachen), Univerzitě v Kolíně nad Rýnem (Universität zu Köln) a na Vysoké škole sportu taktéž v Kolíně nad Rýnem (Deutsche Sporthochschule Köln).

Stipendium nadace Mummertových umožňuje 2,5leté navazující magisterské studium v Německu vedoucí k získání titulu „Master“ včetně 4 až 5 měsíců praxe v některém německém podniku či instituci. 

O stipendium se mohou ucházet studenti, kteří jsou v době podání žádosti v posledním ročníku bakalářského studia, absolventi bakalářského studia, případně studenti magisterských studijních programů. 

Výše stipendia činí 900 eur měsíčně. Kromě toho jsou vypláceny různé příplatky. Školné hradí Nadace Mummertových.

Přihláška musí obsahovat vyplněný formulář přihlášky v německém jazyce s aktuální fotografií, strukturovaný životopis v německém jazyce, motivační esej, doklad o znalosti německého jazyka.

Výše uvedené materiály je nutné zaslat e-mailem nebo poštou v době od 1. září 2013 do 1. listopadu  2013 na e-mail mummertstipendium@bosch-stiftung.de nebo na na adresu:

Rochus und Beatrice Mummert-Stiftung
in der Robert Bosch Stiftung
Programmmanagement
Heidehofstr. 31
70184 Stuttgart
Deutschland

Podrobné informace s přesnými pokyny pro podání žádostí jsou k dispozici na stránkách nadace www.mummertstiftung.de.

Pro detailnější informace o programu klikněte zde.

zdroje:http://www.zahranici-stipendium.cz/scripts/detail.asp?id=3570, http://www.mummertstiftung.de/content/language1/html/index.asp