Stipendium pro magisterské a doktorské programy

Deadline pro podání přihlášek na program Erasmus+ na většině vysokých škol již vypršely. Nestihli jste, a přesto byste rádi vyjeli na zkušenou? Nezoufejte! Je mnoho dalších programů, které vám nadšeně podají pomocnou ruku nejen v oblasti samotného zařizování ale i financování. Zkuste například Visegrádské stipendium. Neváhejte však dlouho, čas na přihlášení máte jen do 15. března.

Jako členům Visegrádské skupiny je studentům z České republiky nabídnuta možnost studovat v ostatních státech V4 nebo zemích západního Balkánu a Východního partnerství EU. Otevírají se nám tak vrátka do států jako Bosna a Hercegovina, Ukrajina nebo Gruzie, ale hlavně k vědomostem, které s námi prostřednictvím studia budou sdílet.

Je toto studium pro vás? Ale ovšem! Pokud jste občanem státu Visegrádské čtyřky, studujete magisterský či doktorský program na některé z našich univerzit a máte dostatek nadšení sbalit si kufr a toulavé boty na období jednoho až čtyř semestrů. Do vínku vám bude dáno stipendium ve výši 2 300 EUR na semestr a možnost přihlásit se také o cestovatelský grant. A zbytek je už jen na vás!

Regiony střední a východní Evropy jsou pro zahraniční studenty čím dál populárnější a zdaleka ne jenom pro nízké náklady na život. Programy na těchto univerzitách mají dlouholetou historii a kurzy jsou většinou částečně anebo úplně vyučovány v angličtině. Využijte nabízené příležitosti a přihlaste se o stipendium ještě v tomto roce. Jediné co musíte udělat, je vyplnit online přihlášku doplněnou o příslušné dokumenty do poledne 15. března 2018.

Přesné instrukce k přihlašovacímu procesu a další užitečné informace najdete na webových stránkách Visegrádského fondu.

        Logo Visegrad fund.  Zdroj:  visegradfund.org

Studium v zahraničí významně ovlivní jak váš kariérní, tak i osobní život. Neváhejte dlouho a přihlaste se co nejdříve. A o tom, že to na studijních pobytech opravdu žije, se dozvíte z poznatků některých účastníků, které jsme sepsali a publikovali na našem webu. Pokud jste nebyli přesvědčeni doposud, jejich přečtení vás určitě motivuje do toho jít!