Stipendijní pobyty v Japonsku pro (budoucí) vysokoškoláky

Sníte o studiu v Japonsku? Jste žákem posledního ročníku střední či vysoké školy? Dům zahraniční spolupráce nabízí stipendijní pobyt v Japonsku na absolvování studia na vysoké škole, vyšší odborné škole nebo studijním a výzkumném pobytu.

Vybrat si můžete ze tří nabídek

Stipendijní pobyt v Japonsku pro absolvování vysokoškolského studia od dubna 2021

Ilustrační foto. Autor: Clay Banks. Zdroj: Unsplash.com 

Stipendia jsou určena pro studenty se zájmem o bakalářské i magisterské obory. Celková délka stipendijního pobytu je 5 -7 let (resp. 4 – 6 let bez přípravných kurzů) a studentům bakalářských oborů je při vynikajicích výsledcích umožněno prodloužení stipendia na magisterský studijní program.

Co musí zájemce splňovat? 

Přihlášky je nutno podat do 26. června 2020. Následují písemné testy z matematiky, anglického jazyka a japonštiny a předmětů podle vybraného oboru. Vybraní uchazeči jsou pozváni na ústní pohovor a konečné rozhodnutí proběhne v Japonsku. 

Stipendijní pobyt v Japonsku k absolvování vyššího odborného studia od dubna 2021

Jedná se o tříleté stipendium určené k absolvování vyššího odborného studia. První rok studia je určen pro intenzivní jazykovou přípravu. Nabídka zahrnuje jak gastronomické obory (kuchař, cukrář), výtvarné (manga, film, animace, design, módní návrhářství), hudební oborycestovní ruch, pečovatelské služby, překladatelství a další. 

Co musí zájemce splňovat?

Přihlášky je nutno podat do 26. června 2020. Následují písemné testy z matematiky, anglického jazyka a japonštiny a posléze pohovor na Velvyslanectví Japonska v Praze. Konečné rozhodnutí probíhá v Japonsku. 

Postgraduální stipendia v délce 18-24 měsíců

Poslední z nabídek jsou studijní pobyty je určena pro absolventy vysokých škol. Obvykle bývají přiznána 3 stipendia. Výběrové řízení probíhá formou testů z anglického a japonského jazyka – znalost druhého z nich není podmínkou, nicméně vybraní stipendisté, kteří jeho znalost postrádají, absolvují půlroční jazykový kurz. Požadavky na místa jsou uvedeny v informačním manuálu. Přihlášky je nutno odevzdat do 26. června 2020

Další informace a přesné požadavky naleznete na stránkách Domu zahraniční spolupráce

Ilustrační foto. Autor: Francesco Ungaro. Zdroj: Pexels.com 

Přihlásili jste se a vybrali vás? Napište nám více o výběrovém řízení a životě v Japonsku na info@mladiinfo.cz a podělte se s námi o vaše zkušenosti. 

Inspirujte se tipy Mladiinfo na studium doma i v zahraničí!