Stipendijní pobyt v Číně

Zažijte nezapomenutelný rok! Vyjeďte studovat do Číny!

Čínská vláda nabízí českým studentům bakalářských, magisterských a doktorandských ročníků stipendijní pobyt na některé ze škol v Číně. Nabídka platí na akademický rok 2015/2016 a předpokládá se, že by mělo být poskytnuto kolem 20 míst. Studenti se mohou zúčastnit kromě klasického studijního pobytu také výzkumné stáže.

V rámci stipendia vám bude poskytnuta výuka, učebnice, ubytování na kampusu, měsíční kapesné, jednorázová finanční podpora na počáteční výdaje po příjezdu, ambulantní péče, zdravotní pojištění a jedna meziměstská jízdenka na dopravu po Čínské lidové republice. Sami si platíte pouze letenky a případné vedlejší výdaje, třeba na cestování.

Pro přihlášení do výběrového řízení musíte doložit potřebné dokumenty, jejich seznam je na internetových stránkách DZS. V případě, že budou dokumenty vyplněny špatně nebo odevzdány nekompletní, budete z řízení vyřazeni. Vyplňování proto věnujte dostatečnou pozornost!

Další důležité informace s přesnými podmínkami účasti jsou na stránkách DZS a China Scholarship Council. Na čínských stránkách najdete mimo jiné i seznam všech škol, které zahraniční studenty přijímají.

Přihlášky máte možnost odesílat (poštou) do 6. března 2015. Na obálku nezapomeňte uvést „Stipendia ČLR“. V rámci výběrového řízení můžete být následně pozváni na pohovor. Ten se bude s největší pravděpodobností konat v Praze za účasti zástupců MŠMT a Velvyslanectví ČLR. Zatím je stanovené datum 23. nebo 24. března 2015.