Stipendia pro letní školu v Oxfordu byla vypsána!

Chcete si rozšířit své obzory, ale chybí vám potřebné finance k zaplacení nákladných zahraničních kurzů? Právě teď můžete využít příležitosti zažádat o stipendium Oxfordské letní školy, pokrývající až 100% nákladů!

Studenti si mohou vybrat z různorodé nabídky letních dvoutýdenních programů organizovaných ORA (Oxford Royale Academy). Programy se zaměřují převážně na akademický růst, ale zahrnují i širokou nabídku mimoškolních aktivit a exkurzí po světoznámých památkách.

Právě na letní kurzy 2019 se vztahují vypsaná stipendia, o která můžou případní zájemci zažádat do poledne 12:00 GMT – resp. 13:00 SEČ) 3. 12. 2018. Úspěšní žadatelé se dočkají až 100% redukce poplatků za jimi zvolený dvoutýdenní kurz konaný v létě 2019 (přesné termíny a názvy jednotlivých kurzů najdete na přihlášce).

Stipendium pokrývá pouze výdaje za kurz, nikoli za dopravu.

Ilustrační fotografie. Autor: StockSnap Zdroj: pixabay.com

Čím je Oxfordská letní škola tak výjimečná?

 • Po dobu 2 týdnů budete moci studovat v prostorách jedné z nejvyhlášenějších světových univerzit pod vedením kvalifikovaných lektorů – expertů ve svém oboru.
 • Seznámíte se s lidmi z celého světa (minulý rok se na letní školy přihlásili studenti z dohromady 134 národností), vytvoříte si nové přátele a zažijete nezapomenutelné letní prázdniny.
 • Během kurzu budete mít příležitost navštívit nejrůznější světoznámé památky jako je Blenheimský palác, Hampton Court nebo studia, kde se natáčel Harry Potter.
 • Zmínka o absolvování letní školy na Oxfordu zcela jistě obohatí váš životopis a osloví potenciální zaměstnavatele nebo univerzity, na které se budete hlásit.

Kdo se může o stipendium ucházet:

 • studenti od 13 do 18 let
 • zájemce musí mít angličtinu na odpovídající úrovni (podrobné informace naleznete na stránkách ORA) – kurzy probíhají v angličtině
 • studenti musí být schopní prokázat finanční nouzi (nízký rodinný příjem, který jim znemožňuje zaplatit plnou cenu kurzu)
 • ORA klade důraz na vynikající studijní výsledky a doporučení od učitelů (ta se dokládají v případě postupu do dalšího kola výběru)

Fáze výběru:

 • vyplnění online přihlášky – její součástí je esej v angličtině na zadané téma (jména studentů postupujících do dalšího kola budou zveřejněna do konce ledna 2019)
 • vybraní studenti budou vyzváni k zaslání podrobnějších informací jako: odpovědi na další otázky, důkaz o neschopnosti zaplatit standartní cenu kurzu (Financial Aid Verification), nedávné známky, vysvědčení, reference od učitelů…
 • úspěšní žadatelé budou kontaktováni k potvrzení jejich místa na kurzu

Pro bližší informace o letní škole a tématech konkrétních studijních programů navštivte stránky ORA.

Pro podrobnosti o stipendiích navštivte stránku ORA Scholarships

Tento článek vám pomůže připravit se na podání stipendia co nejlépe.

Zdroj: oxford-royale.co.uk