Stipendia na čínskou Xiamen University

Láká vás studium v zemi středu, ale trápí vás finanční obtíže? Zde se nabízí jedna možnost, jak jej realizovat.

Zdroj: admissions.xmu.edu.cn/en/show

Vláda jihovýchodní čínské provincie Fujian se rozhodla nabídnout jednoroční stipendia na místní univerzity mezinárodním studentům na podporu mezinárodních výměn a spolupráce. Přečtěte si o obecných podmínkách. Pro ilustraci jsou v tomto článku popsány ty na Xiamen University.

Nutné zmínit, že pro získání stipendia musíte být již přijat ke studiu. Podívejte se na informace o přijímacím procesu nebo na podmínky pro bakalářské, magisterské či doktorské studium.

Xiamen University patří mezi špičku čínských univerzit zvláště z těch, co neleží v Pekingu nebo v Šanghaji (tj. obecně menší konkurence).

Stipendia jsou nabízená pro studenty bakaláře, magistra i doktorandy. V rámci stipendia je hrazené školné, ubytování a studijní materiály.

Podmínky

  • Občan nečínské země – dobrý zdravotní stav (tzn. budete muset podstoupit zdravotní prohlídku pravděpodobně u svého doktora, aby vám dal razítko, že jste schopen studium zdravotně zvládnout)
  • Pro bakalářské studium SŠ diplom a věk max. 30 let
  • Pro magistra bakalářský diplom a věk max. 35 let
  • Pro doktorandy magisterský diplom a věk max. 40 let

Většina programů je vyučována v čínském jazyce, avšak univerzita v nedávné době masivně podpořila anglicky vyučované programy (na magistrovi a doktorském studiu) právě na podporu mezinárodních studentů, kde teď můžete najít kurzy medicíny, mezinárodního práva nebo třeba matematiky. Ve formě kurzu také budete absolvovat Porozumění čínské mentalitě a kultuře.

Kdyby se vám nakonec Xiamen University nelíbila nebo vám nějak její podmínky nevyhovovaly, určitě se koukněte na stránky jiných v této provincii (nebo po podobných stipendiích).

Pro více informací se podívejte na webové stránky informující o stipendiích.

Deadline pro přihlášky je 15. 5. 2017.

Zdroj: Xiamen University