Vyzkoušejte si stáž na Velvyslanectví ČR v Madridu

Chcete poznat diplomatické prostředí? Umíte česky, španělsky a anglicky? Přihlaste se na stáž na Velvyslanectví České republiky v Madridu!

Náplň stáže

Stáže pro Velvyslanectví v Madridu probíhají na politicko-ekonomickém úseku. Budoucí stážisté budou mít možnost se podílet na zpracování politicko-ekonomického zpravodajství, zapojit se do příprav jednání a pracovních cest velvyslance a diplomatických pracovníků či účastnit se jednání se španělskými partnery. Náplní stáže bude rovněž spolupráce na realizaci projektů ekonomické diplomacie, kulturních akcí a odborných seminářů i konferencí. Samozřejmostí je prezentace aktivit českého zastoupení v Madridu a správa sociálních sítí a webu velvyslanectví. Stážisté se tak mohou těšit na rozmanitou náplň své stáže.

na_celou_sirku
Foto: MZV ČR

Požadavky a podmínky

Stáž je určena především studentům vysokých škol v bakalářském, magisterském či doktorském studijním programu nebo absolventům bakalářského a magisterského studia nejpozději do jednoho roku po jeho ukončení. Nutností je ovládat výborně český jazyk a dále jazyk španělský a  anglický na úrovni alespoň B2.

Stáž je neplacená, nicméně  je možné uznat ji jako studijní aktivitu a čerpat tak finanční příspěvek. V tomto případě velvyslanectví  doporučuje kontaktovat příslušné oddělení vaší fakulty.

Délka stáže závisí na domluvě, zpravidla však trvá dva až šest měsíců.

O velvyslanectví

Budoucí stážisté se budou podílet na prioritách zastupitelského úřadu České republiky v Madridu, mezi které patří:

  • všestranný rozvoj dvoustranných vztahů mezi Českou republikou a Španělskem;
  • posílení spolupráce v rámci aktuálních témat Evropské Unie;
  • hledání investičních příležitostí;
  • podpora ekonomických a obchodních vztahů;
  • rozvoj dialogu o zahraničně-politických a bezpečnostních otázkách;
  • zajišťování konzulárních služeb pro občany České republiky;
  • propagace České republiky.

Přihláška

Pro přihlášení na stáž na Velvyslanectví ČR v Madridu zašlete strukturovaný životopis a motivační dopis zmiňující termín a preferovanou délku stáže na email madrid@embassy.mzv.cz.

Pokud bude vaše přihláška schválena, tak vás velvyslanectví vyzve k dodání dalších nutných dokumentů, které jsou zmíněny zde.

Zdroj: mzv.cz