Stáž v Transparency International pro studenty práv

Studujete práva a zajímá vás transparentnost státní správy a problematika korupce v České republice? Česká pobočka nevládní neziskové organizace Transparency International právě nabízí stáž na pozici asistenta právní poradny.

Transparency International – Česká republika je nevládní nezisková organizace zabývající se analýzou korupce v České republice. Transparency International poskytuje bezplatné právní poradenství, aktivně se podílí na prosazování protikorupčních zákonů, analyzuje a monitoruje korupci v ČR a dále zaměřuje svou činnost na vzdělávání úředníků a široké veřejnosti.

Soubor:Logo TI CZ.png
Logo české pobočky Transparency International – Česká republika o.p.s. Zdroj: David Kotora. wikipedia.org . CC BY 4.0.

Nabídka stáže

Česká pobočka Transparency International právě hledá stážistu se zájmem o veřejné právo na pozici asistenta právní poradny.

Hlavní náplní stáže bude asistence při poskytování právních konzultacích občanům, kteří se setkali s korupčním jednáním. Stážista bude například provádět evidenci podání a posuzovat skutkový stav jednotlivých případů. Dále bude mít možnost se podílet na právních řešení těchto případů.

Nabízená stáž je neplacená a určená pro zájemce o dlouhodobou stáž s minimálním rozsahem alespoň tři měsíce.

Kromě získání praxe v oboru pod vedením zkušeného odborníka nabízí Transparency International – Česká republika, v případě spokojenosti, možnost následné placené spolupráce.

Kdo se může přihlásit?

Vhodný kandidát

  • je studentem 3. – 5. ročníku právnické fakulty,
  • zajímá se o veřejné právo a práci v neziskové organizaci,
  • disponuje dobrým analytickým myšlením, kultivovaným ústním i písemným projevem a dobrou orientací v právních předpisech,
  • je komunikativní a vyznačuje se pozitivním klientským přístupem,
  • má dobrou znalost práce na PC (MS Office, Beck Online),
  • je k dispozici alespoň 2 dny v týdnu.

Další informace

Pokud máte zájem o stáž v Transparency International – Česká republika, zašlete krátký motivační dopis spolu s vaším strukturovaným životopisem na email mikolaskova@transparency.cz.

Více informací o stáži můžete najít na stránkách Transparency International – Česká republika.

Zdroj: Transparency International – Česká republika