Stáž v Prague Security Studies Institute

Staňte se součástí týmu Prague Security Studies Institute, jednoho z předních českých think-tanků. Pokud se zajímáte o problematiku dezinformací, máte nyní možnost se stát součástí týmu! Stáž je zaměřena na pozici Projektového asistenta programu zkoumajícího problematiku dezinformací a volebních kampaní.

Prague Security Studies Institute (PSSI) je nezisková nevládní organizace založená na počátku roku 2002 s cílem posílit budování spravedlivých, bezpečných, svobodných a demokratických společností v České republice a dalších postkomunistických státech.  Posláním organizace je vybudovat rostoucí počet kvalifikovaných a bezpečnostně orientovaných odborníků, kteří se zabývají rozvojem a ochranou demokratických hodnot a institucí.

Organizace nyní vyhlásila výběrové řízení na stáž na pozici Projektový asistent programu zkoumajícího problematiku dezinformací a volebních kampaní. Stáž proběhne v období leden – červen 2019 (s možností prodloužení). Organizace také nabízí případné finanční ohodnocení na projektové bázi a možnost práce i z domova, cca 25 hodin měsíčně.Výsledek obrázku pro Prague Security Studies Institute (PSSI)

Ilustrační foto. Zdroj: pssi.cz

Náplň stáže

  • Práce na projektech týkajících výzkumů publikační činnosti platforem šířících dezinformace (příprava mediálních monitoringů, zpracování podkladů pro analytické výstupy, analýza dat),
  • rešerše a psaní článků týkajících se problematiky dezinformací,
  • možnost vlastního prostoru pro uplatnění vlastních nápadů a kreativity,
  • podílení se na celkovém rozvoji programu a dalších aktivitách i projektech.

Požadavky

  • Výborná znalost českého a anglického jazyka,
  • zkušenost s organizací projektů v neziskových organizacích výhodou,
  • samostatnost, zodpovědnost, kreativita a schopnost pracovat v týmu,
  • fyzická přítomnost v Praze výhodou (avšak nikoli podmínkou!).

Přihláška

Pokud máte o stáž zájem, pošlete svůj strukturovaný životopis a krátký komentář (max. 1 normostrana) k vybrané části Akčního plánu proti dezinformacím nedávno představeného Evropskou komisí (oba dokumenty v AJ) na adresu syrovatka@pssi.cz do 20. 12. 2018. Do předmětu emailu uveďte „PSSI_stáž“. Předpokládaný začátek stáže je v průběhu ledna 2019.

Zdroj: pssi.cz