Stáž na Sekretariátu Stálého představitele ČR při OSN

Přihlaste se na unikátní stáž a staňte se součástí týmu jako stážista na sekretariátu velvyslance v New Yorku. Pokud jste vysokoškolský student se zájmem pro mezinárodní vztahy a s chutí pro zajišťování politických agend v rámci výborů v OSN, tak neváhejte a přihlaste se! Stáž trvá od února do června 2018.

Stáž na Sekretariátu Stálého představitele ČR při OSN v New Yorku. Sekretariát Stálého představitele ČR při OSN v New Yorku vzhledem k širokému spektru témat a vysokému počtu paralelních jednání hledá stážisty. Jednotlivé stáže se soustředí na pokrytí agendy Rady bezpečnosti OSN či Valného shromáždění OSN. Náplní stáží bude především zajištění účastí na zasedání a příprava zápisů a zpráv pro ústředí MZV ČR. Vzhledem k faktu, že Česká republika předsedá v Ekonomické a sociální radě OSN (ECOSOC) se většina agendy bude zaměřovat právě na toto předsednictví.

http://www.mzv.cz/public/56/76/ec/1131890_1073475_UN_HQ_anmd_Manhattan_TOP_A.jpg

Ilustrační foto. Autor: mzv.cz. Zdroj: mzv.cz

Požadavky ke stáži:

  • student VŠ (občan ČR);
  • zájem o mezinárodní vztahy, koordinaci společenských, kulturních, ostatních aktivit v rámci předsednictví ČR v Ekonomické a sociální radě (ECOSOC);
  • organizační a komunikační schopnosti na vysoké úrovni;
  • ochota pomoci při zajišťování politických agend v rámci ostatních výborů v OSN;
  • znalost angličtiny na vysoké úrovni;
  • uživatelská znalost MS office.

Základním předpokladem ve výběrovém řízení je nutnost české státní příslušnosti. Stáží se nezakládá pracovněprávní vztah a nevzniká při ní nárok na plat ani na sociální a zdravotní pojištění. Náklady spojené s výkonem stáže si hradí student sám či vysílající organizace (možnost uplatnění stipendií). Zároveň Stálá mise New York disponuje omezenou kapacitou pro ubytování stážistů, kterou je dobré si dopředu ověřit.

Přihláška na stáž

V případě zájmu o stáž je nutné zaslat Váš životopis spolu s motivačním dopisem na emailovou adresu un.newyork@embassy.mzv.cz a to nejpozději do 12. 1. 2018. Stáž bude probíhat od února 2018 do června 2018. Více informací na webu mzv.cz.

Zdroj: mzv.cz