Stáž v Kanceláři vládního zmocněnce pro zastupování před Soudním dvorem EU

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky vyhlásilo výběrové řízení na stáže v Kanceláři vládního zmocněnce pro zastupování České republiky před Soudním dvorem Evropské unie. Pokud se zajímáte o právo, a to konkrétně o to evropské, pak byste si tuhle příležitost rozhodně neměli nechat ujít.

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky  (MZV ČR) nabízí stáž v Kanceláři vládního zmocněnce pro zastupování České republiky před Soudním dvorem Evropské unie. Stáž je určena především pro zájemce, kteří se aktivně zajímají o unijní právo a chtěli by se jím zabývat. Prostřednictvím stáže se zájemci naučí efektivně pracovat s unijním právem, vyzkouší si jeho aplikaci v praxi a nahlédnou do tajů zastupování před Soudním dvorem Evropské unie. V rámci Ministerstva zahraničních věcí působí vládní zmocněnec pro zastupování České republiky před Soudním dvorem Evropské unie, jmenovaný vládou ČR k zastupování České republiky ve všech řízeních před Soudním dvorem a též k některým řízením před Evropskou komisí.

Výsledek obrázku pro justice
Ilustrační foto. Zdroj: pro-justice.org.

Ministerstvo od stáže slibuje odbornou praktickou činnost převážně v rámci řízení o předběžné otázce, při které bude mít stážista možnost se důkladně seznámit s různorodými oblastmi unijního práva a procvičí si své jazykové dovednosti. Stáž s umístěním v Praze je bezplatná s rozsahem 2 až 3 dny v týdnu, vždy cca od 9 do 16 hodin (vše záleží na dohodě dle potřeb stážistů). Stáže budou probíhat ve dvouměsíčních cyklech z nichž první bude zahájen v červnu 2019 a poslední bude ukončen v květnu 2020, proto je velká šance, že se na vás dostane!

Předpoklady budoucího stážisty

  • Student vyššího ročníku práv se zájmem o unijní právo,
  • znalost anglického jazyka (výhodou je i pasivní znalost francouzštiny),
  • mít čas 2 až 3 dny v týdnu pro výkon stáže v Praze.

Přihláška

V případě zájmu zašlete strukturovaný životopis a motivační dopis na adresu okp_sekretariat@mzv.cz, a to nejpozději do 28. 2. 2019. Pohovory s vybranými uchazeči se uskuteční v týdnu od 11. března 2019.

Více informací na stránkách mzv.cz.

Zdroj: mzv.cz