Stáž u soudu pro válečné zločiny v Haagu

Zajímá Vás mezinárodní právo a disponujete vysokými morálními kvalitami? Pokud jste si odpověděli dvakrát ano, tak splňujete předpoklady pro honorovanou stáž u Kosovského tribunálu v Haagu!

Kosovský tribunál v Haagu při zvláštním soudu pro válečné zločiny spáchané členy povstalecké Kosovské osvobozenecké armády nabízí možnost honorovaných půlročních stáží. Budoucí stážisté mít možnost stát se součástí dynamické a rychle se rozvíjející organizace. Stážisté vhlédnou do denní agendy specializované prokuratury a komor při zvláštním kosovském tribunálu. Specializované komory a prokuratura mají jurisdikci pro zločiny proti lidskosti, válečné zločiny a další zločiny, spáchané členy povstalecké Kosovské osvobozenecké armády dle kosovského práva ve vztahu k obviněným z těchto zločinů.

Místem výkonu stáže je nizozemský Haag. Stáž není placená, nicméně tribunál bude stážistům vyplácet měsíční příspěvek ve výši 750 EUR. Stáž je možné vykonat v časovém rozmezí maximálně šesti měsíců.

https://www.scp-ks.org/sites/default/files/public/styles/in_focus/public/default_images/default-in-focus.jpg?itok=7cbptWWv
Ilustrační foto. Autor: Kosovo Specialist Chambers & Specialist Prosecutor’s Office. Zdroj: scp-ks.org

Jak se přihlásit?

Přihlášku vyplníte prostřednictvím dokumentu přímo na stránkách Kosovské specializované komory a specializované prokuratury vlevo dole a následně ji odešlete na emailovou adresu internship@scp-ks.org. Na žádosti zatrhněte „Direct Application„.

Kdo se může přihlásit?

Na stáž se mohou přihlásit studenti vysokých škol; čerství absolventi vysokých škol či odborníci, kteří chtějí využít své zkušenosti v praxi nebo pro vědecký a akademický výzkum. Výhodou pro potenciální uchazeče je znalost fungování evropských institucí a znalost balkánského regionu včetně balkánských jazyků.

Zároveň je nutné splňovat následující podmínky:

  • výborná znalost anglického jazyka
  • probíhající či nedávno ukončené vysokoškolské vzdělání (velkou výhodou je tematická vazba na agendu Kosovského tribunálu)
  • občanství členského státu Evropské unie
  • integrita, vysoké morální kvality
  • dobrý zdravotní stav (nutné doložit lékařským osvědčením)
  • výborné komunikační schopnosti
  • znalost práce na PC

Termín přihlášek

Deadline pro podání přihlášky je 27. 10. 2017 v 17:00. Předpokládaný nástup na půlroční stáž je prosinec 2017/leden 2018. Další informace lze najít na oficiálních stránkách tribunálu či je přímo adresujte na internship@scp-ks.org

 

Zdroj: mzv