Stáž v Evropském parlamentu

Chcete se podívat do Bruselu, zajímáte se o dění v Evropské unii a rádi byste se zúčastnili jednání parlamentních výborů a delegací? Čeká na vás Evropský Parlament!

Kdo stáž nabízí?

Europoslankyně Olga Sehnalová je známá svým bojem proti „dvojí kvalitě“ produktů v Evropské unii, obzvláště potravin. Aktivně se podílí na ochraně práv spotřebitele, a dokonce stála u vzniku programu Erasmus plus. A aktuálně nabízí stáž na 6 až 8 týdnů.

Foto: Evropský parlament. CC0. Pixabay.com

O co se jedná

Jako stážista budete mít na starost různé administrativní úkony v rámci poslanecké kanceláře. Dále se zapojíte do týmové spolupráce na zadaná témata s ostatními členy kanceláře. Přednostně vnitřní trh a ochrana spotřebitele, ale také doprava a cestovní ruch či práva osob se zdravotním postižením. Další náplní vaší stáže bude účast na jednáních parlamentních výborů.

Odměnou vám budou cenné zkušenosti z Evropského parlamentu – seznámíte se s chodem celé organizace přímo z pohledu účastníka. Zapojíte se do dění a získáte přehled v nových oblastech.

Stáže budou probíhat od září 2017.

Financování

O finančních podmínkách budou úspěšní uchazeči informování během osobního jednání. Ústní pohovory budou probíhat od května 2017 v poslanecké kanceláři v Kroměříži. Ubytování si stážisté zajišťují sami.

Požadavky

Je nutné mít vysokoškolské vzdělání (min. bakalářský titul). Komunikativní úroveň angličtiny a všeobecný přehled o dění v Evropské unii.

Pro účast je třeba vyplnit přihláškuDEADLINE 7. dubna 2017, 

a odeslat životopis v českém jazyce a motivační dopis v anglickém jazyce (v přihlášce).

Zdroj: Sensalová