Stáž v European Economic and Social Commitee

European Economic and Social Commitee (EESC) nabízí dvakrát do roka dlouhodobé stáže. Právě teď se máte možnost hlásit na ty začínající v září!EESC představuje most mezi organizovanou občanskou společností a politikou EU, zprostředkovávajíc názory a připomínky organizací občanské společnosti orgánům EU, sloužící jako poradenský orgán pro představitele EU a propagující evropské hodnoty.

Dvakrát do roka nabízí zájemcům z řad absolventů univerzit pětiměsíční stáže v Bruselu, tzv. traineeships, kde se stážisté dozví teoreticky i prakticky o fungování a cílech EESC, využije schopnosti a znalosti získané během studia a získá zkušenost z mezinárodního a multikulturního pracovního prostředí. Začátky stáží jsou vždy 16. 2. a 16. 9. Nyní se můžete hlásit na stáže v období září – únor 2014/15.

Stážisté by měli mluvit alespoň dvěma jazyky EU, z čehož jeden musí být pracovním jazykem EESC (francouzština, angličtina). Stáž  je placená a o dalších požadavcích a podmínkách se dozvíte v tomto dokumentu.

Hlásit se můžete do 31. 3. 2014. Nejdříve vyplníte on-line přihlášku a pokud budete vybráni, zašlete EESC požadované dokumenty jako je CV, reference atd. Vyžadován je i výpis z trestního rejstříku a potvrzení o zdravotní způsobilosti.

EESC nabízí i krátkodobé (tříměsíční) neplacené stáže.

Další informace o stážích a o EESC najdete zde.

 

Foto: EESC, 2014. Dostupné z: http://www.eesc.europa.eu/?i=portal.en.photo-galleries.30293