Stáž v Diplomatické akademii

V Diplomatické akademii v Praze hledají stážisty. Pokud jste profíkem v oblasti mezinárodních vztahů, problematiky bezpečnosti, ekonomiky a politiky, možná vás bude tato nabídka zajímat. Zvláště pokud plánujete kariéru v diplomatickému prostředí.

Práce je zaměřená na dlouhodobé i operativní úkoly jako je například analýza aktuálních mezinárodně-politických témat a jejich zpracování. Stážista navíc dostane příležitost podílet se na organizaci seminářů a setkání i celkovém organizační zabezpečení kurzů. Téměř denním chlebem je také správa sociálních sítí a participace na marketingové kampani.

Kdo se může o stáž ucházet?

Stážistovo vytížení se pohybuje mezi 10 až 20 hodinami týdně, v průběhu alespoň čtyř měsíců. Proto by měl uchazeč pobývat v Praze anebo jejím okolí. V této souvislosti je zároveň vyžadována časová flexibilita, vzhledem k nutnosti organizačního zabezpečení kurzů i během víkendů.

Od uchazeče se taktéž předpokládá znalost MS Office a zručnost při práci na počítači. Jazyková vybavenost v podobě angličtiny na minimální úrovni B2 je samozřejmostí.

Co vám stáž přinese?

I přestože není tato pozice platově ohodnocená a veškeré náklady si proto platí stážista sám, s prázdnou rozhodně neodejdete. Kromě duševního obohacení a jiných vznešených ctností si odnesete i možnost účastnit se kurzů Diplomatické akademie, kontakty do budoucna i položku do životopisu. Práce s odborníky ve svém oboru se rozhodně bude hodit při hledání budoucího zaměstnání.

Co je třeba pro získání pozice udělat?

Pokud vás to nabídka zaujala, sedněte ke stolu a začněte psát. K e-mailu s vaším životopisem totiž musíte připojit také krátkou analýzu vybrané akutální události. Tato analýza by měla být sepsána podle vzorů, které najdete na internetových stránkách akademie na téma orientované podobně jako vzory. Tedy na zahraniční politiku či světové trendy.

Více info o stáži najdete na stránkách DA!

E-mail se všemi požadovanými dokumenty zašlete na emailovou adresu marcela.magatova@diplomaticka-akademie.cz.

Přejeme všem uchazečům hodně štěstí!

A zároveň se vás chceme zeptat, máte zkušenost s podobnou stáží? Doporučili byste ostatním nějakou stáž vyzkoušet? Napište nám do komntářů nebo na email media@mladiinfo.cz a podělte s námi i ostatními čtenáři o vaše postřehy!

Autor: Kubesová Kačka