Stáž v Americkém centru v Praze

Máte zájem dozvědět se více o americké kultuře a přitom získat cenné zkušenosti? Velvyslanectví USA v Praze právě shání stážistu do Amerického centra.

File:COA of US embassy Prague 2257.JPG
Státní znak USA na budově Velvyslanectví Spojených států amerických v Praze. Zdroj: Hynek Moravec.  wikipedia.org. CC BY 3.0.

Americké centrum se nachází vedle budovy americké ambasády na Malé Straně v Praze a nabízí široké veřejnosti možnost seznámit se blíže s kulturou, politikou a dějinami Spojených států amerických. Pořádá vzdělávací semináře a diskuze pro studenty středních škol i veřejnost, organizuje promítání filmů a nabízí zapůjčení amerických knih a časopisů ze své rozsáhlé knihovny.

Dlouhodobá stáž je určena vysokoškolským studentům amerických studií, mezinárodních vztahů, politologie, marketingu, ekonomie a dalších příbuzných oborů.

Náplní stáže bude dohled nad místní knihovnou, propagace akcí a dlouhodobých programů organizovaných Americkým centrem, administrativní podpora, analýza informací týkající se pořádaných akcí a další aktivity související s fungováním Amerického centra.

Stáž se bude konat v první polovině roku 2017 po dobu 6 měsíců (v případě spokojenosti s možností prodloužení). Potenciální stážista by měl být k dispozici 15 – 20 hodin týdně.

Stáž je neplacená, nicméně po ukončení stáže může student obdržet potvrzení o stáži.

Vhodný kandidát

  • je studentem vysoké školy,
  • mluví plynně českým a anglickým jazykem,
  • má dobrou znalost MS Office,
  • disponuje výbornými komunikačními schopnostmi a pozitivním klientským přístupem,
  • má zájem alespoň o šestiměsíční stáž.

Jak a kde se přihlásit?

Pokud máte zájem o stáž, zašlete motivační dopis spolu se strukturovaným životopisem nejpozději do 23. prosince 2016 na email HROPrague@state.gov a do předmětu emailu napište “Student Intern – AC”.

Více informací můžete najít v anglickém jazyce na stránkách Velvyslanectví USA v Praze.

Zdroj: Velvyslanectví USA v Praze