Stáž u Evropské kosmické agentury

Rádi byste získali zkušenosti v oblasti vývoje a řízení vesmírných misí? Potom jsou stipendijní pobyty vypisované v rámci programu Young Graduate Trainee přesně pro vás!

Jako každý rok i letos Evropská kosmická agentura v rámci programu Young Graduate Trainee vypisuje nabídky stipendijních stáží. Jsou určené pro mladé studenty z členských a přidružených státu ESA (Evropská kosmická agentura). Zúčastnit se mohou čerství absolventi magisterských oborů i postgraduální studenti. Vybírat si můžete z opravdu velké nabídky stáží, které probíhají v podstatě ve všech střediscích ESA – na ESA-HQ, na Evropské kosmické základně v Kourou a výjimečně i v některých dalších partnerských zemích. Nabídky se netýkají pouze vědeckých oborů, jako je fyzika, biologie nebo zdravotnictví, ale i inženýrských, podnikatelských a právnických.

Stipendijní stáže probíhají jeden rok, kdy se účastnící stávají součástí odborných týmů a získávají nové zkušenosti po boku specialistů a poradců. Kromě nových zkušeností je důležitým přínosem řada nových kontaktů, díky kterým můžete získat zajímavé zaměstnání, například ve firmách evropského kosmického průmyslu, či mezinárodní výzkumné organizaci.

Pokud byste měli o stáž zájem, kontaktujte Evropskou kosmickou kancelář na emailu: urbar@czechspace.cz. Každý zájemce má možnost podat pouze jednu přihlášku, proto výběr nepodceňujte! Pokud bude vaše žádost posouzena kladně, budete pozváni k osobnímu pohovoru do ESA. Pohovory probíhají většinou na přelomu zimy a jara. Mezi dubnem až zářím, v případě úspěšného pohovoru, nastupujete na stáž.

Podrobnější informace o tom, co vám ESA rámci stáže poskytne (finanční podpora atd.), najdete na www.esa.int. Dále se můžete informovat na stránkách Czech Space Office.

Zdroj informací: www.esa.int