Stáž na Velvyslanectví USA v Praze

Mluvíte skvěle anglicky a zajímá vás problematika navazování obchodních styků mezi českými a americkými společnostmi? Přihlaste se na stáž do obchodního oddělení na Velvyslanectví USA v Praze a získejte cenné zkušenosti!

Velvyslanectví USA v Praze

Hlavním cílem Velvyslanectví Spojených států amerických v Praze je chránit zájmy občanů USA v České republice a navazovat a udržovat dobré českoamerické diplomatické a obchodní vztahy. Velvyslanectví USA navíc pořádá vzdělávací akce o americké kultuře a historii a propaguje Spojené státy jako zajímavou turistickou destinaci.

File:COA of US embassy Prague 2257.JPG
Státní znak USA na budově Velvyslanectví Spojených států amerických v Praze. Autor: Hynek Moravec. Zdroj: wikipedia.org. CC BY 3.0.

Stáž v obchodním oddělení na Velvyslanectví USA v Praze

V současné době hledá Velvyslanectví USA v Praze stážistu do obchodního oddělení s nástupem v červnu/červenci 2017.

Minimální délka stáže je 6 měsíců (s možností prodloužení pokud budou obě strany souhlasit).

Potenciální stážista by měl být k dispozici 15 – 20 hodin týdně. Docházka je flexibilní a může být upravována dle potřeb studenta.

Stáž je neplacená, nicméně po ukončení stáže obdrží praktikant potvrzení o stáži a v případě spokojenosti doporučující dopis.

Náplň stáže

Úkolem obchodního oddělení Velvyslanectví USA je poskytovat asistenci americkým firmám při vstupu na český trh, propagovat export amerického zboží a služeb a chránit obchodní zájmy USA.

Pod vedením českých i amerických obchodních specialistů se stážista bude podílet na rozmanité škále projektů. Stážista se bude zabývat administrativní prací (vyřizování telefonátů a emailů), sbírat informace o trhu, analyzovat současné tržní trendy a interpretovat je pro americké podniky ve formě hodnotících zpráv. Navíc se bude věnovat vyhledávání partnerů pro americké firmy.

Podmínky

Vhodný kandidát

  • je studentem vysoké školy (Po dobu stáže musí být praktikant zapsán ve vysokoškolském programu. Zároveň je nutný souhlas univerzity s neplacenou praxí na ambasádě.),
  • výborně ovládá slovem i písmem český a anglický jazyk,
  • dobře se orientuje v mezinárodní obchodu a ekonomice,
  • je počítačově zdatný,
  • disponuje výbornými komunikačními a prezentačními schopnostmi,
  • je flexibilní a pozitivní.

Jak se přihlásit?

Pokud máte zájem o stáž na Velvyslanectví USA, zašlete motivační dopis spolu se strukturovaným životopisem nejpozději do 24. března na email HROPrague@state.gov a do předmětu emailu napište “Intern – Commercial Section”.

Více informací můžete najít v anglickém jazyce na stránkách Velvyslanectví USA v Praze.

Zdroj: Velvyslanectví USA v Praze