Stáž na Velvyslanectví USA v České republice

Města zachvátila punčová sezóna a stánky na vánočních trzích postupně rozevírají svá okénka. K tomu zkouškové, které je téměř za dveřmi, pravý čas pro novou příležitost ke sbírání zkušeností. Co takhle zkusit štěstí při studentské stáži na ambasádě Spojených států amerických v Praze?

Náplň stáže

Tuto stáž nabízí Velvyslanectví pravidelně a vy jste se i o té březnové mohli dočíst na našem webu. Pozice, na kterou ambasáda právě hledá vhodného kandidáta se nachází v obchodním oddělení a časovou náročností pohodlně zapadne do vašeho studijního rozvrhu. I přesto, že se jedná o neplacenou stáž, na jejím konci se ochuzeni rozhodně cítit nebudete. Za přibližně 20 hodin týdně po dobu šesti měsíců budete asistovat při projektech amerických firem investujících v České republice a propagaci jejich práce. Pod supervizí expertů budete vyřizovat korespondenci s českými obchodními partnery zastupovaných firem, sbírat a analyzovat informace k dalšímu použití ve zprávách o průzkumu trhu, či pomáhat při organizaci společenských akcí. Datum začátku stáže záleží na domluvě v rozmezí února a března 2018. Jelikož je stáž určena studentům, bude při sestavování pracovního rozvrhu brán zřetel na možnosti studenta a jeho flexibilitu, zvláště s přihlédnutím na snížení zátěže ve zkouškovém období. O svůj školní prospěch si tedy nemusíte dělat starosti.

Ilustrační foto. Autor: U.S. Embassy Prague. Zdroj: cz.usembassy.gov

Jaký je profil uchazeče?

A jaké znalosti vás na tuto stáž kvalifikují? Stáž je určena vysokoškolským studentům se silným zázemím v oblasti zahraničního obchodu a ekonomie. Požadovány jsou taktéž interpersonální a komunikační dovednosti jak v českém, tak anglickém jazyce a znalost práce s počítačem. Flexibilita a pozitivní přístup jsou více než vítány.

Jak se přihlásit?

Probudila ve vás tato nabídka zájem? Pošlete motivační dopis spolu se strukturovaným životopisem emailem na adresu HROPrague@state.gov (do předmětu uveďte prosím “Intern – Commercial Section”), nebo poštou na adresu:

Human Resources Office

American Embassy Prague

Tržiště 15

118 01 Praha 1, Czech Republic

 

Při jakýchkoli nejasnostech či při hledání dalších informací navštivte webové stránky Velvyslanectví.

Nemeškejte, čas se krátí. Na projevení zájmu a zaslání přihlášky už máte čas jen do 26. listopadu 2017!

Zdroj: cz.usembassy.gov