Stáž na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) zveřejnilo nabídku odborné placené stáže na odboru personálním a státní služby. Pokud uvažujete o krátkodobé stáži s výhledovou možností pokračovat v další spolupráci formou pracovního poměru, nenechte si příležitost pracovat ještě letos v samém centru vzdělání ujít.

Po absolvování stáže získáte praktické zkušenosti v oboru rozpočtování, přístup k vyspělým moderním informačním technologiím, systém Státní pokladny, ekonomický a personální systém. Na škodu nebude ani orientace v oblasti HR a seznámení se s principy fungování státního rozpočtu.

Ilustrační foto. Zdroj: Case Preparation

Hlavní zaměření stáže je praktická asistence a spolupráce při zajišťování čerpání státního rozpočtu a jeho sestavování. Vaším úkolem bude dále asistence při metodickém řízení, organizaci a usměrňování hospodaření s rozpočtovými prostředky, kontrolní úkony či zpracování příslušných přehledů čerpání prostředků a mnoho dalšího. Budete moci nahlédnout přímo pod pokličku připravování rozpočtu.

Pro získání stáže je nutné splňovat tyto podmínky:

  • uživatelská znalost MS Office (především Excel);
  • trestní bezúhonnost;
  • plná svéprávnost;
  • souhlas se zpracováním osobních údajů.

Zní vám tohle jako ideální příležitost pro vás? Jste studentem posledního ročníku vysoké školy nebo jejím absolventem? Splňujete všechna potřebná kritéria, máte minimálně 30 dní volna ideálně 20 hodin týdně a notnou dávku nadšení? Pak vyplňte formulář, který po rozkliknutí najdete na stránkách MŠMT, a spolu s dalšími listinami odešlete na email Michaela.Kubickova@msmt.cz, doručte osobně nebo poštou na adresu:


Mgr.Michaela Kubíčková
Odbor personální a státní služby
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Karmelitská 529/5
118 12 Praha 1

Na doručení přihlášky máte čas pouze do 27. 9. 2017, neváhejte dlouho!

Zdroj: MŠMT