Podzim 2017: Stínování prezidenta Evropského parlamentu Antonia Tajaniho

Zajímáte se o Evropskou unii a její instituce? Rádi byste sledovali jednání Evropského parlamentu přímo z křesla jeho prezidenta? Projekt PročByNe? právě vyhlašuje výběrové řízení na stínování prezidenta Evropského parlamentu Antonia Tajaniho.

Pod jménem projektu PročByNe? se skrývá zkratka pro Propojení českého byznysu proti nezaměstnanosti. Projekt byl založen v roce 2015 českou europoslankyní Martinou Dlabajovou a jeho hlavním cílem je poskytnout mladým lidem zajímavé pracovní zkušenosti formou krátkých motivačních stáží. Nabízené stáže jsou většinou běžně nedostupné, tudíž jsou skvělou příležitostí získat nové zkušenosti a obohatit svůj životopis.

Fotka uživatele PročByNe?
Stínování předsedy Evropského parlamentu. Zdroj: Facebook PročByNe?

Stáž: Stínování prezidenta Evropského parlamentu Antonia Tajaniho

PročByNe? právě nabízí krátkodobou motivační stáž u prezidenta Evropského parlamentu Antonia Tajaniho. Po dobu dvou týdnů bude mít stážista možnost následovat prezidenta Evropského parlamentu na každém kroku, a nahlédnout tak z blízka do fungování a struktury celého parlamentu.

Stáž je neplacená bude probíhat na podzim roku 2017 v Bruselu a ve Štrasburku.

Kdo se může přihlásit?

Výběrové řízení je otevřeno pro každého,

  • komu je mezi 18 – 25 lety,
  • kdo disponuje výbornou znalostí angličtiny (slovem i písmem),
  • orientuje se ve fungování Evropské unie a Evropského parlamentu,
  • má obrovské nadšení zúčastnit se stáže.

Co získám?

Stáž vám umožní navštívit zajímavá místa, blíže se seznámit s hlavní demokratickou institucí Evropské unie, Evropským parlamentem, a především stínování jednoho z hlavních představitelů v Evropské unii, který vám kromě cenných zkušeností a dovedností poskytne také zpětnou vazbu.

Jak se můžu přihlásit?

Výběr kandidáta probíhá formou výběrového řízení. Zájemce o stáž se musí přihlásit pomocí online formuláře na stránkách projektu PročByNe?. Přihláška obsahuje strukturovaný životopis a motivační dopis v rozsahu 1-2 stran, kde by měl zájemce popsat svůj profesní sen, životní příběh a motivaci pro zúčastnění se nabízené stáže. Motivační dopis hraje v tomto případě rozhodující roli!

Deadline pro zaslání přihlášky je 20. září 2017.

Více informací

Více informací o stáži a samotném projektu PročByNe? můžete nalézt na webových stránkách či Facebooku projektu.

Pokud vás nabídka stáže u prezidenta Evropského parlamentu Antonia Tajaniho nezaujala (Opravdu ne?), ale rádi byste se zúčastnili podobné krátkodobé stáže, neváhejte svou představu o vysněné stáži zaslat na email kancelar@dlabajova.eu a třeba vám ji PročByNe? splní.

Zdroj: Projekt PročByNe?