Staňte se na 24 hodin studenty Filozofické fakulty Univerzity Karlovy!

Jste student střední školy se zájmem o humanitní obory? Pokud ano, právě pro vás je tu možnost získat udělat si obrázek o studiu na Filozofické fakultě UK!

Filozofická fakulta UK v Praze letos už po šesté vyhlašuje odbornou stáž pro studenty středních škol. Vybraní uchazeči budou moci strávit v období 16. 10. 2017 do 5. 1. 2018 celkem 24 hodin nabitých programem, který jim bude sedět na míru. Zapojí se do vědecké činnosti katedry či se setkají s významnými osobnostmi z oboru, to vše za dohledu odborného školitele.

Jak stáž probíhá?

Vybraní studenti stráví na své stáži minimálně 24 hodin v období od října do začátku ledna. Časové rozvržení bude individuální po dohodě s odborným školitelem. Student však musí počítat s tím, že přednášky často probíhají v dopoledních hodinách, takže bude nutné se uvolnit z vyučování. Program stáže se může lišit, zahrnuje však účast na přednáškách, seminářích a konferencích, informace o studiu, konzultace vybraného tématu, vedení odborné práce nebo odborná exkurze na externí pracoviště. Účast na stážích není zpoplatněna, případné náklady stravu či ubytování si student hradí sám.

Jak se na stáž přihlásit?

Stáž je určena pro studenty starší 15 let, kteří ve školním roce 2017/18 mají status studenta střední školy. Každý uchazeč, si vybere katedru, na které chce stáž absolvovat. Seznam kateder najdete na stránkách FF. Na těchto stránkách vyplní uchazeč online dotazník a napíší motivační dopis podle těchto pokynů. Studenti budou vybíráni na základě motivačních dopisů.

Uchazeči potom vyplní samotnou přihlášku, která se liší pro zletilé a nezletilé studenty, kteří ji musí nechat podepsat zákonným zástupcem. Všichni ji potom zašlou či jinak doručí na adresu: Ondřej Crhák, Oddělení přijímacího řízení a vnějších vztahů, Filozofická fakulta UK, nám. Jana Palacha 2, Praha 1, 116 38.

Přihlášky posílejte do 15. září 2017.  Kontaktní email: Ondrej.Crhak@ff.cuni.cz

 

Zdroj: 24 hodin s FF