Staňte se sportovním novinářem

Lákala by vás práce v médiích? Zajímáte se o sportovní dění? Potom zpozorněte, protože s programem Mladí novináři máte příležitost předvést své schopnosti již v lednu 2020 na Olympiádě dětí a mládeže.

 

Mladí novináři jsou vzdělávací program, který již posedmé organizuje Český olympijský výbor. Dává mladým talentům jedinečnou možnost proniknout do světa sportovních médií a získat zkušenosti, které se jim mohou při hledání pracovního uplatnění v oboru velmi hodit. Mladí novináři pracují na Olympiádě dětí a mládeže v Karlovarském kraji pod vedení mentorů, kterými jsou profesionální sportovní novináři a redaktoři. V rámci programu se účastníci naučí vytvářet audio a video nahrávky, dělat rozhovory či vymýšlet různá témata. Dokonce je v případě oboustranné spokojenosti talentovaným účastníkům programu nabídnuta možnost další spolupráce.

Olympiáda dětí a mládeže se bude konat od 19. do 24. ledna 2020. Během programu vás čeká velké množství workshopů, přednášek a hlavně praktických zkušeností. Ubytování i stravu budete mít během celého programu zdarma.

Ilustrační obrázek. Autor: skeeze. Zdroj: pixabay.com.

Dobrovolně je v rámci programu možné se zúčastnit jednodenního workshopu v České televizi, který se uskuteční před konáním olympiády. Vybraní účastníci se podívají do zákulisí zpravodajství a setkají se s předními českými reportéry.

Kdo se může zúčastnit?

  • bude vybráno 14 účastníků, každý bude reprezentovat jeden kraj;
  • hlásit se mohou studenti oborů média či žurnalistika a bloggeři či novináři ve věku 18 až 24 let;
  • podmínkou je tedy studium v relevantním oboru a/nebo práce v médiích a/nebo publikační činnost na blogu.

Jak se přihlásit?

Přihlašování je otevřeno do 30. listopadu 2019 a o výsledku budete informováni do 10. prosince 2019. Do přihlášky nezapomeňte připojit svůj strukturovaný životopis a dva vybrané publikované texty a/nebo audio či video reportáže (stačí poslat odkaz na web, kde je možné vaši práci najít). Přihlášky a požadované přílohy posílejte na e-mail press@olympic.cz, do předmětu napište „ODM 2020 – Mladí novináři“.

Zdroj: ODM 2020