Staňte se dobrovolníky pro sdružení S.T.O.P. a pomáhejte dětem

Bydlíte v Ostravě nebo okolí a chcete smysluplně využít svůj volný čas? Baví vás práce s dětmi a chtěli byste je podporovat při jejich cestě životem? Neváhejte a staňte se dobrovolníky pro sdružení S.T.O.P. !

Sdružení S.T.O.P.

Sdružení S.T.O.P se zaměřuje především na tvorbu dobrovolnických programů a rozšiřování profesních kompetencí dobrovolníků pro konkrétní typ činností. Účelem jednotlivých projektů je především pomoci dětem a mladistvým v nelehkých životních situacích.

Program KMOTR

Jedním z projektů, do kterého se mohou dobrovolníci přihlásit, je program KMOTR. Jde o preventivní projekt, který je založený na dlouhodobém vztahu mezi dobrovolníkem a klientem. 

Do tohoto programu se mohou zaregistrovat děvčata a chlapci ve věku 7-18 let. Je určený především pro děti ze sociálně slabých rodin. Často jde o klienty, kteří mají problém s respektováním autorit a přizpůsobením se společnosti.

Náplň činností dobrovolníků

Hlavní náplní práce dobrovolníků bude pravidelné setkávání s jejich mladistvými svěřenci, a to minimálně jednou za týden na 2-3 hodiny. Tento vztah je založený na kamarádství. Vy jakožto starší a zkušenější, budete pro svého mladistvého rádcem a oporou.

Během trávení volného času s dětmi můžete navštěvovat kina, divadla, zoo, muzea, výstavy a mnoho dalších zajímavých míst. Minimální doba, po kterou se budete scházet, jsou 4 měsíce.

Staňte se dobrovolníky v Ostravě
Ilustrační obrázek, Autor: Peggy_Marco, Zdroj: Pixabay.com

Požadavky na dobrovolníky

K tomu, abyste se mohli stát dobrovolníky, musíte splnit následující kritéria:

  • věk 18+,
  • zájem o práci s dětmi,
  • projít psychologickým screeningem,
  • splnění výcviku do programu KMOTR,
  • bydliště v Ostravě nebo okolí.

Staňte se dobrovolníky a získáte

  • nepřetržitou zpětnou vazbu od koordinátora,
  • praxi s problémovou mládeží,
  • osvědčení o dobrovolnické činnosti.

Kdy a kde nábor dobrovolníků probíhá?

Do programu KMOTR se můžete přihlásit po celý rok, žádné časové omezení se pro přihlášky nekoná. Nábor dobrovolníků se uskutečňuje v zázemí sdružení S.T.O.P. v Ostravě, Bastlova 9.

Budu něco platit?

Ne. Dobrovolníci ani klienti ve sdružení S.T.O.P. nic neplatí. Vše je hrazené v rámci programu KMOTR.

Jak se mohu přihlásit?

Zaujal vás tento program a rádi byste se stali dobrovolníky pro sdružení S.T.O.P. ? Stačí vyplnit tento formulář nebo kontaktovat sdružení pomocí e-mailu : kmotr-stop@seznam.cz

Chcete se stát dobrovolníky, ale práce s touto cílovou skupinou vás neláká? Nevadí! Můžete vyzkoušet například dobrovolnictví pro seniory, více na Skautská pomoc Lince seniorů.

Zdroj: sdruzeni-stop.cz