Staňte se Dobro-druhem a získejte až 20 000 Kč

Staňte se Dobro-druhy. Už jen dva dny zbývají na to vymyslet dobročinnou akci a získat příspěvek až do výše 20 000 Kč od Nadace Via.

Máte ve svém okolí někoho, komu byste rádi pomohli? Jste třída, oddíl či parta kamarádu, kterým ještě nebylo 26 let a zároveň chodíte minimálně na druhý stupeň ZŠ? Chcete si vyzkoušet uspořádat dobročinnou akci? Hledáte někoho, kdo by vám s tím pomohl? Právě pro vás tu jsou Dobro-druzi!

O čem jsou Dobro-druzi?

Až 15 týmů dětí a mladých lidí pořádá benefiční akce (např. běhy, bazary, divadelní představení, koncerty atd.) ve prospěch konkrétní osoby či organizace, kterou si předem samy zvolí. Výtěžek z beneficí týmům zdvojnásobí Nadace Via do výše 20 000 Kč. Poskytne jim také konzultace, rozvojové a vzdělávací setkání, metodickou podporu, prostor pro sdílení s dalšími týmy a finanční příspěvek na realizaci akce.

Kdo se může do programu přihlásit

Foto: Nadace Via.

Program je určen týmům dětí a mladých lidí ve věku od 2. stupně ZŠ do 26 let, které se rozhodly věnovat své nápady, aktivitu, energii a čas přípravě benefičních projektů, jejichž výtěžky pak darují na dobrou věc. Týmy dětí do 18 let potřebují dospělého patrona, který bude projekt formálně zastupovat.  Do programu Dobro-druzi se nemohou hlásit týmy a patroni, kteří byli již v minulosti podpořeni v programu Dobro-druzi nebo Pomáhej Nadace Via.

Jaké akce můžete pořádat?

Výběr je na vaší fantazii a schopnostech. Rádi zpíváte, hrajete na hudební nástroj či máte kapelu? Super, zkuste uspořádat koncert. Získat peníze na dobrou věc se dá i jinak, zkuste například uspořádat běh kolem školy nebo snídani pro spolužáky.

Komu můžete pomáhat?

Nejlepší je pomáhat ve svém okolí. Zkuste si udělat malý průzkum. Třeba máte kamarády nebo spolužáky, kteří potřebují pomocnou ruku. Možná je ve vašem okolí domov pro seniory či útulek pro zvířata v nouzi.

Jakou podporu od nás můžete očekávat?

 • Vzdělávání, rozvoj, síťování:
  • úvodní rozvojové a vzdělávací setkání (sdílení zkušeností, fundraising, PR, práce se skupinou, právní otázky, apod),
  • průběžné konzultace benefičních projektů,
  • závěrečné evaluační setkání týmů,
  • metodickou podporu formou Průvodce pro Dobro-druhy,
  • návštěvy týmů a benefičních akcí,
 • Finanční podporu:
  • příspěvek 5 000 Kč na realizaci akcí
  • zdvojnásobení výtěžku do výše 20 000 Kč
  • další finanční bonusy při překročení výtěžku 30 000 Kč.

Jak se přihlásit?

Příjem přihlášek je do 24. října 2018 23:59.

1. Přečtěte si Hodnoticí kritéria a Vyhlášení_Dobro-druzi_2018.
2. Zapište si do kalendáře termíny úvodního setkání (23.-24.11.2018) a závěrečného setkání (21.6.2019)
4. Vyplňte přihlášku.
5. Nejpozději do 8.11.2018 dostanete výsledky.

Přihlaste se zde.

 

Zdroj: Nadace Via