Chcete udělat dobrý skutek? Co se zkusit s kamarády přihlásit do tohoto programu a být na chvíli Dobro-druzi? Při účasti v projketu Nadace Via dostanete pro začátek finanční podporu na uspořádání akce, potkáte lidi, kteří směřují stejným směrem a získáte cenné zkušenosti. Bonusem je kopa zábavy a dobrý pocit u srdíčka. Výtěžek této akce totiž bude zdvojnásoben poměrem 1:1 až do výše 20 000 korun. Co to znamená v praxi? Na maškarním bále pro upíry a upírky s vám podaří utržit 10 000Kč na podporu dětí ze znevýhodněných rodin při volbě mimoškolních aktivit a Nadace Via ji navýší jednou tolik! Lákavá nabídka? Čtěte dál.

O čem je tento program?

V tomto ročníku programu bude podpořeno až 15 týmu složených z mladých lidí od 2. stupně ZŠ do 26 let a nově také přímo na míru pořádané workshopy. Ty vybraným týmům pomůžou proměnit své nápaday, kreativitu a enthusiasmus v projekt, který pomůže dobré věci. Do programu se tak mohou zapojit školní kolektivy, ale také členové oddílů i skupiny kamarádů. Každý tým má dospělého patrona, který jim s přípravou pomáhá. Ať už je to rodič, učitel nebo oddílový vedoucí.

Týmy mohou v programu Dobro-druzi pomáhat jednotlivcům i organizacím. Charakter benefiční akce i příjemce peněžního daru si přitom určí sami. A fantazii se meze nekladou! Ať už se rozhodnete pro uspořádání běhu na pět kilometrů, uspořádání koncertu místní kapely nebo prodávání domácích sušenek. Tak jako tak, akce se budou pořádat kdykoli v období od května do prosince 2019.

 

Jaké byly minulé ročníky?

Inspiraci můžete načerpat z minulých ročníků programu, o kterých jsme vás informovali i u nás na webu. Například v posledním rončníku se podařilo týmům Dobro-druhů z 8 krajů České republiky uspořádat 40 benefičních akcí, na nichž vybrali (včetne příspěvků Nadace Via) 1 023 902 korun. Za pět let se stalo Dobro-druhy více než 1 000 dětí a mladých lidí, kterým se pro dobrou věc podařilo získat téměž 3 000 000 Kč. A více než tři čtvrtiny Dobro-druhů pokračují v dobročinnosti i nadále.

Pokud se i vám v hlavě líhne zajímavý projekt a k jeho spuštění stačí pouze malé finanční nakopnutí, neváhejte a přihlaste se. Registrace týmů jsou otevřeny do 7. března 2019. A pokud potřebujete s přihláškou pomoci, napište si o radu na adresu dobrodruzi@nadacevia.cz.

Jestliže jsme snad v článku neosvětlili všechny nejasnosti, navštivte facebookovou nebo oficiální stránku projektu.