Staň se mladým dobrovolníkem OSN na rok 2022

OSN ve spolupráci s MZV ČR otevírá na rok 2022 roční stáže v 8 zemích pro mladé lidi do 29 let. Přihlašování je otevřeno do 14. listopadu 2021. Staň se i ty mladým dobrovolníkem OSN!

Ministerstvo zahraničních věcí ČR po roce vyhlašuje výběrové řízení do programu Mladých dobrovolníků OSN pro rok 2022. Program Mladých dobrovolníků OSN je samostatnou kategorií v rámci United Nations Volunteers (UNV). Vznikl s cílem zapojit mladé lidi ve věku od 18 do 30 let do činnosti agentur a fondů OSN a nabídnout jim příležitost účastnit se humanitárních a rozvojových misí v rozvojových zemích i krizových oblastech světa; v Africe, Asii, na Blízkém východě či na Balkáně.

Jednotlivé pozice jsou velmi různorodé. Můžeš se zabývat lidskými právy, adaptací na klimatické změny, oblastí zdravotnictví, krizovým managementem, nebo peacebuldingem.

Dobrovolníkem OSN
Ilustrační foto. Autor: Joel Muniz. Zdroj: unsplash.com

Co můžeš získat?

Zkušenosti a zážitky. Budeš se podílet na něčem smysluplném a zároveň získáš dovednosti a znalosti a lepší porozumění oblasti mezinárodního prostředí, rozvoje a peacebuildingu. Je to příležitost, při které můžeš využít znalosti získané ze studií na vysoké škole v praxi. Seznámíš se s novými kulturami a můžeš navázat nová přátelství. 

Kdo se může stát mladým dobrovolníkem OSN?

Přihlásit se můžeš, pokud jsi občanem ČR s minimálně bakalářským titulem a věkem od 18 do 29 let po dobu působení na vybrané pozici. Měl by si umět dobře anglicky, další požadavky se mohou lišit podle konkrétní pozice. Kladný přístup k dobrovolnictví a rozvojové spolupráci a předchozí zahraniční zkušenosti jsou výhodou. Pokud se zajímáš o mezinárodní dění a rozvoj, jsi motivovavný a dokážeš se adaptovat novým situacím a kulturám, neváhaj a přihlaš se. Přihlašování je otevřeno do 14. listopadu 2021.

Na jaké pozice v jakých zemích je možné se hlásit?

Rozpis jednotlivých pozic najdeš na následujících odkazech:

V rámci smlouvy jsou stážistům hrazeny náklady na cestu do místa výkonu stáže, pobyt a také předvýjezdové školení v centrále UNV v Bonnu.

Další možností, jak se zapojit je program Global Talent Pool pro zájemce s alespoň tříletou profesní zkušeností, věkem nad 27 let a ukončeným vysokoškolským vzděláním.

Pokud se chceš věnovat dobrovolnictví z domova a časový rozvrh práce si uzpůsobit podle sebe, můžeš se přihlásit do Online dobrovolnictví.

Další informace nalezneš na webových stránkám Ministerstva zahraničních věcí.