Staňte se dobrovolníkem v Národním muzeu!

Zajímá vás historie, biologie či antropologie? Spojte zábavné s užitečným a staňte se dobrovolníkem v Národním muzeu v Praze.

Národní muzeum je největší muzejní instituce v České republice. Pod svým jménem sdružuje Přírodovědecké, Historické a Náprstkovo muzeum v Praze a pořádá výstavy a akce po celém našem územím.

File:Národní muzeum hlavní budova.JPG
Národní muzeum. Autor: VitVit. Zdroj: wikipedia.org. CC BY 4.0.

Dobrovolníkem v Národním muzeu

Od roku 2015 funguje v rámci Národního muzea dobrovolnický program, jehož hlavním cílem je zapojit širokou veřejnost do péče o kulturní dědictví České republiky a nabídnout zájemcům o dobrovolnictví možnost podílet se na chodu a rozvoji Národního muzea.

Nabízené pozice

Zájemci o dobrovolnictví si mohou vybrat ze široké škály úkolů a činností. V nabídce jsou pozice vyžadující jak krátkodobou tak dlouhodobou spolupráci.

Zájemci mohou například poskytnout svou pomoc při:

  • dokumentaci současných českých divadelních inscenací,
  • označování hmyzu v entomologickém oddělení,
  • digitalizaci katalogů,
  • zpracování sbírky historických oděvů,
  • vedením výtvarných dílen pro děti,
  • přípravě propagačních materiálů Centra pro prezentaci kulturního dědictví,
  • a mnoha dalších činností.

Seznam všech oddělení nabízející zapojení do dobrovolnické činnosti a jednotlivých pozic najdete na webových stránkách Národního muzea.

Kdo se může zapojit?

Dobrovolníkem v Národním muzeu se může stát každý bez ohledu na věk či pohlaví. Většina pozicí vyžaduje pečlivost a znalost práce na PC, nicméně pro odbornější pozice nabízí Národní muzeum zaučení.

Pozice v dobrovolnickém programu Národního muzea jsou nabízeny v různých městech po celé České republice.

Jak se zapojit?

Pokud vás nabídka dobrovolnictví v rámci Národního muzea zaujala, vyberte si jednu z nabízených pozicí a kontaktujte Národní muzeum pomocí emailu. Email kontaktní osoby vždy najdete v hlavičce dobrovolnického listu daného oddělení.

A pokud svůj čas raději využijete jinak, řekněte o dobrovolnickém programu Národního muzea babičce a dědovi, protože senioři se mohou zapojit také!

Zdroj: Národní muzeum