Staň se dobrovolníkem mezinárodního projektu Bookfeeding!

Máš volný čas a baví tě sociální sítě? Chceš získat zkušenosti a přitom dělat něco užitečného? Přidej se do týmu Bookfeeding project a spravuj Facebook a Instagram neziskovce, která pomáhá stavět knihovny po celém světě, především v Africe.Bookfeding Project je nezisková organizace, která pomáhá komunitám v Africe a Asii budovat knihovny a vzdělávací centra na základě potřeb těchto komunit. Díky dobrovolníkům z celého světa se pak knihovny zásobují knížkami a dalším vybavením . Vše se děje v těsné spolupráci s místními, kteří vlastní danou knihovnu a rozhodují o její činnosti a využívání. Kromě půjčování knih, mohou místní komunity také iniciovat různé výtvarné wokrshopy a své vlastní projekty. Cílem projektu je vytvářet udržitelná, inspirativní a přátelská centra, jejichž fungování napomáhá podporovat lidská práva, konkrétně například mladé ženy a znevýhodněné skupiny v dané komunitě.

Bookfeeding project
Děti v komunitní knihovně. Zdroj: Facebook Bookfeding Project.

Koho Bookfeeding Project hledá?

Bookfeeding funguje díky malé skupince dobrovolníků a dobrovolnic  a ty můžeš být její součástí. V současné době se můžeš zapojit jako koordinátor/ka sociálních sítí –  Facebooku a Instagramu. Baví tě komunikace, psaní a publikování příspěvků nebo práce s fotkami a zároveň se zajímáš o rozvojovou spolupráci a vzdělávání? Jsi tou ideální osobou!

Co získáš?

Staneš se součástí organizačního týmu Bookfeding Project a vyzkoušíš si na vlastní kůži, jak funguje malá neziskovka. Zároveň budeš v úzkém kontaktu s členy týmu, s mezinárodními i českými dobrovolníky, procvičíš si angličtinu a další světové jazyky. Naučíš se nové vychytávky na sociálních sítích. A především můžeš mít dobrý pocit z toho, že pomůžeš zlepšit přístup ke vzdělání komunitám z celého světa.

Pokud tě projekt zaujal a rád/a by ses stal/a součástí týmu, ozvi se na email: hello@bookfeeding.org nebo na Facebook: www.facebook.com/bookfeeding

Nezapomeň  do zprávy napsat něco málo o sobě, o své motivaci a dosavadních zkušenostech se správou sociálních sítí. Více informací najdeš na webu: www.bookfeeding.org

Baví tě knihy a jsi tak trochu knihomol/ka? Zapoj se do Čtenářské výzvy 2022!