Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!

Jak by vypadal náš svět, kdybychom neměli žádné soukromí? To je téma letošního jubilejního ročníku soutěže „Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“. 

Desátý, jubilejní, ročník soutěže na téma soukromí a jeho ochrany „Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“ pořádá český Úřad pro ochranu osobních údajů.

Témata

Rádi píšete nebo hrajete a natáčíte videa?

Ukažte, jak by podle vás vypadal svět bez soukromí. Neexistovalo by žádné tajemství, nic ze svého života byste si nemohli nechat jen pro sebe. Jak by takový svět fungoval? Byl by lepší, nebo horší, než je náš současný svět? A jak by mohl vzniknout – vzdali se ti, kteří v něm žijí, svých osobních údajů a soukromí dobrovolně, přišli o ně vlastní nevědomostí či chybou nebo jim je někdo vzal násilím?

Popusťte uzdu své fantazii a pište povídky, úvahy nebo scénáře. Můžete také vymyslet a sehrát scénku a natočit ji na video.

Raději kreslíte, malujte nebo vytváříte grafiku?

Zobrazte, jak vypadá nebo kde je nejbezpečnější místo pro uchování osobních údajů. Všichni vědí, nebo si to alespoň myslí, kam bezpečně ukládat peníze, kde ukrýt tajný zápisník, jak schovat fotografie před jinými. Ale co si počít s osobními údaji? Jak a kam můžeme ukrýt tyto informace o sobě?

 

Foto: Pixabay.com. CC0 Public Domain.

Kdo se může zúčastnit

Věkové kategorie soutěžících: 7 – 13 let a 14 – 18 let (pro obě témata).

Zapojit se mohou také školy, školní družiny a kluby, knihovny, střediska volného času nebo jakékoli jiné dětské kolektivy. Pokud budete na zadání soutěže pracovat společně a vymyslíte k němu i nějaké další aktivity (besedy, soutěže tříd atp.), dejte o tom organizátorům vědět.

Jak se zúčastnit

Příspěvky mohou soutěžící do 18 let poslat (s uvedením jména, adresy a věku*) buď elektronicky na soutez@uoou.cz (soubory do velikosti 9 MB), anebo na adresu Úřad pro ochranu osobních údajů, oddělení tiskové, Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7 (obálku označit heslem „Soukromí“).

Uzávěrka přihlášek je 30. dubna 2016.

Autoři nejlepších zpracování se mohou těšit na zajímavý program slavnostního předání cen.