Soutěž „Sociální podnikání očima mladých“

Dům zahraniční spolupráce v rámci letošního Evropského týdne mládeže vyhlašuje soutěž pro mladé lidi do 30 let na téma „Sociální podnikání očima mladých“.

Co je cílem soutěže?

Zaměřit tvou pozornost na činnost sociálních podniků ve tvém okolí.

Kdo se může zúčastnit?

Je ti 13 – 30 let? Pak je soutěž právě pro tebe.

Jaký je tvůj úkol?

Napsat, nafotit nebo natočit reportáž o tom, jak takový sociální podnik funguje.

Víš o nějakém podniku ve tvém okolí, který dává možnost uplatnění lidem se znevýhodněním nebo svou činností přispívá společnosti či ochraně životního prostředí? Sociální podniky existují ve všech oblastech podnikání, stačí se porozhlédnout! Může jít o chráněnou dílnu, kavárnu, kulturní podnik nebo služby, které poskytují nebo jsou poskytovány lidmi s omezenými příležitostmi.

Soutěžním příspěvkem může být reportáž ve formě videa, fotky či textu, která originálním způsobem představí vybraný sociální podnik.

 Zaujalo tě téma soutěže?

Zapoj se a vyhraj hodnotné ceny!

Výsledky soutěže budou vyhlášené během Evropského týdne mládeže, který se koná 4. – 10. května 2015. Jeho hlavním tématem je letos „Zapojení mládeže do pracovního politického a obecně do komunitního života“ se zaměřením na zaměstnanost a zaměstnatelnost mládeže se zviditelněním rozvoje podnikavosti (v oblasti sociálního podnikání) a aktivního politického dialogu.

Přihlaš se do soutěže. Svůj příspěvek můžeš zaslat až do 15. dubna 2015 na e-mail mladezsoutezi@dzs.cz.

Přihlášku do soutěže najdeš v tomto odkaze.

socialni podnikani - soutez

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: http://www.naerasmusplus.cz/cz/mobilita-osob-mladez/soutez/