Soutěž pro středoškoláky na téma soukromí

Úřad pro ochranu osobních údajů u příležitosti „Dne ochrany osobních údajů“ vyhlašuje IX. ročník soutěže pro děti a mládež „Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“

Informace mají dnes hodnotu zlata. Představte si ale, že například z databáze banky, pojišťovny, státní instituce, nebo ze zdravotnických databází uniknou Vaše osobní, možná i citlivé údaje. Co se může stát?

Účastníci soutěže, kterým je méně než 18 let, mohou napsat povídku, úvahu, scénář, nebo mohou také příběh, který si vymyslí, sehrát, natočit na video, případně ztvárnit v podobě komiksu. Pro sečtělejší je možnost napsat referát na téma, v jaké knize či filmu se setkali s tématem ochrany osobních údajů a soukromí nebo ve které historické události vidí roli ochrany soukromí jako klíčovou, ať už ona událost dopadla dobře, nebo ne.

Ti, kteří  raději kreslí a malují, mohou volně na téma ochrany osobních údajů a soukromí vytvořit návrh „plakátu“, který by měl každého na první pohled upozornit na aktuálnost tématu ochrany osobních údajů. Fantazii se meze nekladou.

Příspěvky může mládež (max.18 let) poslat do 17. dubna 2015 buď elektronicky na soutez@uoou.cz, anebo na adresu Úřad pro ochranu osobních údajů, tiskový odbor, Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7 (obálku označit heslem „Soukromí“).

Autoři nejlepšího zpracování budou pozváni do Prahy, kde jim bude slavnostně předáno ocenění a pro vítěze bude připraven zajímavý program.

Aktuální informace o soutěži budou průběžně k dispozici na webových stránkách Úřadu www.uoou.cz v rubrice Pro mládež.

Zdroj: https://www.uoou.cz/soutez-quot-moje-soukromi-nekoukat-nestourat-quot-9-rocnik/ds-3338/archiv=0&p1=2331