Soutěž Navrhni projekt

Vymyslete vlastní projekt a vyhrajte ultrabooky s fondy EU, láká Ministerstvo pro místní rozvoj, které soutěž s názvem Navrhni projekt pořádá.

Úspěšná soutěž pro studenty všech středních škol a jejich pedagogy s názvem „Navrhni projekt“, kterou pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj, pokračuje i v letošním roce.  Zkuste se rozhlédnout kolem sebe, v místě, kde žijete, nebo studujete. Myslíte, že by některé věci bylo možné dělat jinak a lépe? Hoďte svůj nápad na papír, proměňte ho v projekt a můžete vyhrát ultrabooky, tablety nebo elektronické čtečky. Projekty můžete zasílat do 30. listopadu 2014. Veškeré informace naleznete na  www.navrhniprojekt.cz.

Přispějte k rozvoji vašeho kraje a objevte možnosti fondů EU! Během soutěže se seznámíte se základy čerpání evropských dotací a budete mít příležitost vypracovat si vlastní projektovou žádost na vámi zvolené téma. Na nejlepší projekťáky a jejich učitele čekají nejnovější ultrabooky, tablety a elektronické čtečky. Projekt je otevřen všem studentům a pedagogům středních škol bez ohledu na typ vaší školy či studijní obor. Zúčastnit se mohou dvou až pětičlenné týmy studentů vždy s jedním učitelem.

Eurocentra – vaše pomoc na dosah

Rozhlédněte se po svém okolí, dejte hlavy dohromady a zamyslete se, co by mohlo fungovat lépe. Téma vašeho projektu upravte podle skutečné oblasti podpory, jako je například vzdělávání či doprava. Stejně jako ve skutečné projektové žádosti popište hlavní cíle, aktivity a rozpočet projektu. Celá osnova pro vypracování návrhu je už připravena na webových stránkách soutěže. Na projektování nebudete sami – připraveni pomoci jsou koordinátoři krajských Eurocenter, kteří vám vysvětlí pravidla soutěže a nabídnou pravidelné konzultace. Když budete chtít, můžete je pozvat přímo do vyučovací hodiny, kde vám zdarma uspořádají seminář o soutěži!

Projekty posoudí opravdoví hodnotitelé

Hotové návrhy posílejte e-mailem do kanceláří Eurocenter do konce listopadu 2014. Ti nejlepší z vás v prosinci změří síly v regionálních kolech před porotou skutečných projektových hodnotitelů. Soutěž vyvrcholí lednovým finále, ve kterém odborná porota zvolí tři nejlepší nápady z celé ČR. Mezitím budete mít čas projekt upravit podle doporučení odborníků z regionálního kola.

S naší soutěží vyhrává každý                                                    

V téhle  soutěži nikdo neodejde s prázdnou – ať už vyhrajete, nebo ne, máme připravenou cenu pro každého autora projektu. Vedle hlavního zadání proběhne řada mikrosoutěží, které budeme postupně zveřejňovat Facebookových stránkách „Soutěžte s fondy EU“. Můžete tak vyhrát zajímavé knížky a další ceny. Soutěž podporuje knižní vydavatelství Zoner Press a jejím hlavním mediálním partnerem je Český rozhlas, stanice Radio Wave a Radiožurnál. Více informací se dozvíte na stránkách www.navrhniperojekt.cz, v krajských kancelářích sítě Eurocenter, nebo na bezplatné telefonní lince Eurofon 800 200 200. Tak na co čekáte? Navrhujte, projektujte a vyhrajte s fondy EU!

NP 2014 - ilustrační obrázek z komisku