Soutěž „Hledá se LeaDr.“

Hledá se LeaDr. je vzdělávací soutěž, v níž se účastníci atraktivní formou učí například základům projektového managementu, vyzkouší si zorganizovat tiskovou konferenci nebo debatují s úspěšnými aktivisty. Zároveň před porotou představují svůj projekt zaměřený na zlepšení života ve svém městě.

Soutěž s prvky reality show je pro mladé lidi, kteří si uvědomují svoji spoluzodpovědnost za místo, v němž žijí. Cílem je ukázat, že řadu věcí kolem sebe mohou lépe ovlivnit jako místní zastupitelé. Účastníci projdou sérií workshopů a vítězem se stane ten, kdo nejlépe obhájí svůj projekt na zlepšení života ve své obci a úspěšně projde přes vyřazovací kola soutěže.

Organizátoři projektu Hledá se LeaDr. chtějí mladým lidem ve věku 18 až 25 let ukázat, že místní politika může být prospěšná, když se dělá dobře, a že právě oni by do ní měli vstoupit. Chtějí také posílit komunikaci mezi politickými zástupci a mládeží.

Jak to bude vypadat?

Účastníci vzdělávací soutěže projdou intenzivním školením, setkají se s mladými politiky, rozjedou  vlastní projekty na zlepšení místa, ve kterém žijí. Vybraní se zapojí do soutěžního pořadu a projdou postupně několika vyřazovacími koly. Vítěz získá finanční podporu pro svůj projekt nebo stáž v některé instituci u nás nebo v zahraničí.

Chceš se stát LeaDrem?

Přihlašovat se můžete do 31. 12. 2015!

Podrobné informace najdete na webu projektu.

Aktuality a další zajímavosti můžete sledovat zejména na facebooku.

Hleda_se_LeaDr_LETAK

Zdroj