Sníš o studiu v zahraničí? UWC pro tebe má skvělou příležitost!

Bylo strávit část studia v zahraničí vždycky tvým snem? Vykročit ze své komfortní zóny, poznat novou kulturu, lidi a zvyky, vypilovat jazyk a osamostatnit se? A nechceš s tím čekat ani na osmnácté narozeniny, ani na dokončení střední školy? Jestli odpovídáš ano, tak čti pozorně dál, protože UWC si pro tebe připravilo jedinečnou nabídku!

Kdo si pro mě připravil skvělou příležitost?

Nezisková organizace UWC (United World Colleges) je sítí celkem 18 prestižních středních škol po celém světě. Těmito institucemi každý rok prochází více než 10 tisíc studentů z více jak 100 zemí. Celý projekt je vybudovaný na myšlence propojování kultur, vzájemného obohacování a vytváření komunity talentovaných studentů ze všech koutů světa. Chceš být jedním z nich? Tak čti dál!

U
Zdroj: freepik.com

Vzdělávací program UWC pro české studenty

UWC umožnuje každý rok několika českým studentům vycestovat a studovat poslední dva roky střední školy s plným stipendiem. Kromě toho, že nic neplatíš, vzdělávací pobyt tě naláká ještě z mnoha dalších důvodů:

  • UWC se aktivně stará o vytváření členské komunity, takže se můžeš zařadit k zapáleným mladým lidem, kteří spolu tvoří živou a pulzující komunitu. I po absolvování programu se členové pravidelně scházejí.
  • Ať už si případně vybereš školu v jakékoli zemi či kultuře, budou hodnoty a struktura vzdělávacího programu na všech školách stejná. Studenti vždy skládají zkoušky mezinárodní maturity – International Baccalaureate (IB). Tuto maturitu ti uznají v různých koutech světa, takže se můžeš hlásit jak na domácí, tak na zahraniční univerzity!
  • UWC je mezinárodně známá organizace, která má prostě zvučné jméno a účast na programu udělá zaručeně dojem na budoucí zaměstnavatele nebo komise vysokých škol. Není ojedinělé, že školy nabízejí účastníkům stipendia ještě předtím, než program ukončí.

O kvalitě programu svědčí také to, že se jeho absolventi v minulosti dostali i na tak renomované školy, jako je třeba Oxford či Cambridge.

Plakát UWC Zdroj: https://www.uwc.cz/

Pro koho je program určený

Program je určený přesně pro tebe pokud:

  • studuješ střední školu a k 1.9.2024 ti bude 16 nebo 17 let (pokud jsi trochu mladší/starší, zkus napsat na e-mail liza.mrackova@uwc.cz )
  • patříš mezi motivované, zvídavé, aktivní a odolné studenty/studentky s touhou neustále se rozvíjet
UWC
Ilustrační obrázek. Zdroj: FB UWC

První kroky k tvému stipendiu

Pokud se ti tato příležitost líbí, vyplň přihlášku, kterou najdeš na webových stránkách.

Pokud úspěšně projdeš prvním kolem řízení, ve druhém se setkáš se zástupci UWC osobně. Čekej pohovor jak v češtině, tak v angličtině včetně skupinových úkolů. Ve třetím kole přiveď rodiče na důležitou informační schůzku a další rozhovory.

Pro dodatečné informace navštiv stránky UWC, kde najdeš také blogy absolventů a další…

Na podání přihlášky máš čas do 19. 11. 2023. Přejeme hodně štěstí!