Snídejte i v roce 2013 férově!

Tak jako loňský rok, i letos můžete oslavit Světový den fair trade, spotřebitelskou zodpovědnost, etické pracovní podmínky a vůbec jaro Férovou snídaní!

Světový den fair trade a s ním i happenning Férová snídaně připadá v roce 2013 na sobotu 11. 5. Ve městech po celé republice se v parcích, loukách či na lavičkách sejdou lidé, aby posnídali vlastnoručně vyrobené bábovky s fair trade kakaem, férové banány či tyčinky fairetty. Nebo jednoduše chleba s medem od místního pekaře a včelaře, jelikož férové věci se nejlépe snesou s těmi lokálními, vyrobenými za humny!

Rádi byste se zapojili? Zkuste najít vám nejbližší skupinu organizující Férovou snídani ve vašem na Facebooku. Tady je například ta z Olomouce. Že jste žádnou nenašli? Tak ji založte sami a zorganizujte svou vlastní snídani! Návod a další informace k akci najdete  na těchto stránkách nebo na této Facebookové stránce.

Že vlastně nevíte, co je to fair trade? Fair trade neboli spravedlivý obchod je způsob obchodu, „jehož cílem je přímá a účinná podpora znevýhodněných pěstitelů, řemeslníků a zaměstnanců z tzv. rozvojových zemí.“ Více se můžete dozvědět na stránkách společnosti NaZemi.

Furt a všude! – spot Férové snídaně 2013