Přihlaste se na skupinový dobrovolnický projekt ve Francii

Nemáte ještě plány na nadcházející léto? Chtěli byste v létě do zahraničí jako dobrovolník, ale nechce se vám jet o samotě? Přihlaste se na skupinový projekt ve Francii.

O co se jedná?

Organizace INEX-SDA hledá dva dobrovolníky z České republiky, kteří by se zúčastnili workcampu ve Francii, asi 20 km od města Versailles, a doplnili tak skupinu čtyř českých dobrovolníků. INEX-SDA je česká nezisková organizace s dlouholetými zkušenostmi, která ročně vyšle stovky dobrovolníků do různých koutů světa.

Foto: Ivana Paulusová

Projekt je pořádán organizací REMPART a koná se mezi 5. a 20. 7. 2019.

Zaměření projektu je archeologická a renovační práce. Práce je naplánovaná na tři až čtyři hodiny denně. Zbytek programu se bude skládat z návštěv okolních kulturních památek, debat o evropském kulturním dědictví a dalších sportovních a kulturních aktivit.

Profily účastníků:

  •      starší 17 let
  •      mají zájem o dobrovolnickou zkušenost, ale preferují vyjet ve skupině, než individuálně
  •      domluví se anglickým jazykem na jakékoliv úrovni
  •      zajímají se alespoň okrajově o téma archeologie, historie a mezikulturního vzdělávání

Přihláška a náklady

Více informací o projektu a proklik k přihlášce najdete na webu INEX-SDA. Přihlášení na projekt je bez deadlinu, ale jelikož projekt začíná již 5. 7., tak s odesláním přihlášky neváhejte.

Podmínkou přijetí na projekt je vyplnění přihlášky a zaplacení účastnického poplatku, který je pro tento projekt snížen na 1950,- Kč. Účastnický poplatek organizaci REMPART činí 30 €.

Jelikož se jedná o dobrovolnický projekt, účastníkům nenáleží za práci finanční odměna. Po předložení nákladů na dopravu však účastníci obdrží příspěvek na dopravu až do výše 275 €.

Zdroj: inexsda.cz