Diplomacie nebo žurnalistika? Vyberte si z nabídky letních škol!

Letní škola nemusí být nuda. A pokud jste při výběru trochu zaspali, do konce června se ještě stále můžete přihlásit na Letní školu diplomacie organizovanou Univerzitou Palackého či na Letní školu žurnalistiky FSV UK.

Letní škola diplomacie

Už třetí ročník Letní školy diplomacie pro středoškolské studenty pořádá Katedra politologie a evropských studií Univerzity Palackého ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR.

Za účasti předních odborníků se bude diskutovat o tématech jako: historie české zahraniční politiky, fungování české diplomacie, spolupráce evropských zemích v oblasti bezpečnosti, působení Česka v EU a dalších mezinárodních organizacích (NATO, OSN…) atd.

Ilustrační fotografie. Zdroj: pixabay.com

Kdy: 26. 8 – 30. 8. 2019

Kde: v prostorách olomoucké Filozofické fakulty

Cena: zdarma – studenti si hradí pouze výdaje za stravu a případné ubytování, pokud o ně projeví zájem

Přihlášky je možné podávat pouze elektronicky do 30. 6. 2019 do 12.00 (CET). O výběru budete informováni emailem nejpozději do 15. 7. 2019.

Kompletní program a podrobnější informace naleznete na facebooku Letní školy diplomacie.
Případné dotazy směřujte na emailovou adresu skoladiplomacie@upol.cz.

Letní škola žurnalistiky

Pokud se zajímáte o média a chtěli byste se dozvědět zajímavosti o novinařině přímo od lidí z oboru, pak je Letní škola žurnalistiky organizovaná IKSŽ FSV UK určená přímo pro vás.

Čekají na vás zajímavé workshopy (tvůrčí psaní, fotografie), osvojíte si základy rozhlasové a televizní práce, nahlédnete do běžně nepřístupných prostor médií a vyzkoušíte si práci redaktora a moderátora.

Součástí jsou rovněž setkání s osobnostmi českého a slovenského mediálního prostředí, jejichž jména budou postupně zveřejňována na stránkách Letní školy žurnalistiky.

Kdy: 26. – 29. srpna 2019 v Praze

Cena: Registrační poplatek pro přijaté studenty činí 500 Kč (+ případná cena ubytování), informace o platbě obdržíte e-mailem při potvrzení přihlášení.

Pokyny pro přihlášení naleznete na stránkách Letní školy žurnalistiky.

Přihlášky budou přijímány do neděle 30. června 2019.

Zdroje: facebook.com/skoladiplomacie; juniorskauniverzita.fsv.cuni.cz