Skautský institut spouští druhou sérii rozhovorů Nebát se

Není ti lhostejné, co se kolem nás děje? Zajímají tě záležitosti ohledně dopadů globální krize na osudy lidí a další obdobná témata? Pokud ano, tak tě potěší, že je tu druhá série oblíbených rozhovorů Nebát se se známými a inspirativními osobnostmi.

O co se jedná?

Téma strachu i odvahy se týkají úplně všech. Skautský institut společně s finanční podporou Bakala Foundation se vrací s druhou sérií rozhovorů Nebát se, kde najdeš rozhovory se zajímavými osobnostmi, jejichž přístup ke strachu a odvaze nás inspirují. Rozhovory trvají přibližně půl hodiny a týkají se různorodých aktuálních témat a životních příběhů inspirativních osobností. 

První série rozhovorů Nebát se vyšla v roce 2020, čítala 43 rozhovorů a měla velký úspěch. Témata se pohybovala od strachu ze smrti až po inkluzivní vzdělávání, či o odvaze dělat věci jinak a nebát se vystoupit ze řady. 

Rozhovory Nebát se - Skautský institut - Mladiinfo
Z natáčení prvního rozhovoru Nebát se. Zdroj: Skautský institut.

Hostem prvního rozhovoru byl ředitel Člověka v tísni Šimon Pánek, který sdílel své zkušenosti s humanitární pomocí, syndromem vyhoření či jak nás krize může přijmout uvažovat jinak. 

Dalšími hosty budou např. horolezkyně Klára Kolouchová, která vystoupala na tři nejvyšší hory na světě nebo romský klavírní virtuóz a stipendista nadace Bakala Foundation Tomáš Kača a další. Rozhodně je na co se těšit!

Kde rozhovory Nebát se najdu?

Rozhovory budou vycházet zde:

Momentálně jsou k dispozici dva rozhovory ze druhé série, ale máš možnost zhlédnout či poslechnout si první sérii během čekání na další díly. Tu najdeš na zmíněných platformách výše.

Baví tě příběhy a osudy zajímavých lidí? Rád/a bys se inspiroval/a? Pokud ano, tak by tě mohli zaujmout příběhy našich bývalých dobrovolníků a studentů