Skautská pomoc Lince seniorů shání dobrovolníky

Pomoz na lince kruzové pomoci pro seniory v rámci projektu Skautská pomoc Lince seniorů.

Elpida ve spolupráci s Junák – český skaut z.s. nabízí v rámci projektu Skautská pomoc Lince seniorů bezplatnou pomoc při zajišťování každodenních potřeb seniorů v době pandemie COVID-19, kterým je z důvodu např. jiných zdravotních komplikací doporučeno vyhýbat se místům s vysokou koncentrací osob. Pomocníků však ubývá, za to telefonátů na linku krizové pomoci přibývá. Staň se i ty jejich dobrovolníkem!

Skautští dobrovolníci ve spolupráci s Linkou seniorů organizace Elpida zajišťují doručení potravin, hygienických potřeb a léků a další pomoc seniorům a ohroženým lidem. Elpida v rámci služby umožní seniorům předat svůj požadavek na dobrovolnou pomoc  členům organizace Junák – český skaut z.s. Skauti a skautky s chutí pomáhat jedné z nejohroženějších skupin šířením Covid-19 se mohou zapojit do Skautské pomoci Lince seniorů. Pomocí této internetové aplikace si mohou dobrovolníci ve věku 18 – 60 let zvolit konkrétní poptávku v okolí jejich bydliště.

,,Počet na naši linku krizové pomoci se znásobil a stále roste. Nyní hledáme dobrovolníky, kteří by nám pomohli po telefonu přijímat požadavky na skautskou dobrovolnou pomoc. Dobrovolníky zaškolíme, poskytneme jim zázemí a pravidelnou intervizní podporu a seznámíme je s prací na lince krizové pomoci. Po zaškolení bude možné dobrovolnou pomoc vykonávat z domova. Máte-li čas a chuť, pojďte pomáhat!“

Zájemci se mohou hlásit na e-mailu klara.gramppova@elpida.cz

Podrobnosti o projektu Skautská pomoc jsou k nalezení na webových stránkách Elpidie nebo také přímo na webu Skautské pomoci Lince seniorů. Jakékoli případné dotazy týkající se služby Vám pomůžou vyřešit telefonicky na Lince seniorů 800 200 007, a to denně od 8:00 do 20:00 hodin. Kontaktovat lze také e-mailem vedoucí Linky seniorů Kateřinu Bohatou katerina.bohata@elpida.cz , případně písemně na adresu: Kateřina Bohatá, Elpida o.p.s., Na Strži 40, Praha 4.

Pokud vás nabídka zaujala, ale telefonní linka vás neláká. můžete například zkusit dobrovolničit online s OSN