Shape the Green Future – Erasmus+ projekt v Beskydech

Zajímá tě ekologie, není ti lhostejná změna klimatu a chtěl/a by ses o těchto tématech dozvědět něco nového a užitečného? Chceš bojovat proti klimatické změně, ale zatím nevíš jak? Tak právě pro tebe máme skvělou příležitost! Užij si týden v Beskydech uprostřed  krásné přírody a s lidmi z celé Evropy.

Shape the Green Future je výměna mládeže, která se uskuteční v datu 30.4. – 8.5. 2022 na chatě Kozubová blízko Jablunkova. Na projektu se potkáš s podobně smýšlejícími mladými lidmi z Polska, Estonska, Řecka, Španělska a Litvy. Můžeš se těšit na týden plný poznávání nových kultur a lidí a nezapomenutelných zážitků. Přitom získáš nové znalosti o tom, co je to změna klimatu a jak proti ní bojovat. Můžeš se těšit na teambuildingové aktivity, diskuzi o klimatické změně, ale také třeba na společné vaření nebo výlet. Rozhodně se neboj, že bychom celé dny seděli v koferenčce a koukali na prezentace. Na našich výměnách mládeže používáme metody zážitkové pedagogiky, nové věci se tak doslova naučíš zážitkem!

Ubytování a doprava

Výměna mládeže se koná na chatě Kozubová blízko obce Jablunkov. Většina aktivit však bude probíhat venku, tak je potřeba se na to připravit. Příjezd je 30. dubna a odjezd 8.května. Doprava je proplacená do výše 20 EUR. Projekt je financován z programu Erasmus+, takže za ubytování ani dopravu nic neplatíš.

Fotky z našeho obdobného Erasmus+ projektu Touch (the) Nature

A jak taková výměna mládeže probíhá?

Není to nic náročného, čeho by ses musel(a) bát. Cílem projektu je propojit mladé lidi a naučit je hravou formou něco o tématu pomocí různých her, workshopů a nebo diskuzí. Na výměnu mládeže se vždy jezdí v národním týmu, se kterým budeš mít možnost se seznámit ještě před začátkem projektu, takže na to rozhodně nebudeš sám či sama.  Chceš se více zorientovat ve světě projektů Erasmus+? Přečti si náš průvodce nabitý informacemi.

Co musíš splňovat a jak se přihlásit?

Pokud se chceš na projekt přihlásit, musíš splňovat následující podmínky:

  •  Jsi občan/ka České republiky nebo máš alespoň trvalý pobyt na území ČR. 
  • Věk účastníků pro výměnu mládeže je 18 – 30 let, group leader může být ve věku 30+. 
  • Zajímají tě témata změna klimatu a ekolgie.
  • Výměna mládeže bude probíhat v anglickém jazyce, proto by ses měl/a anglicky domluvit. Nemusíš být ale žádný přeborník či přebornice, bohatě ti stačí komunikativní úroveň.

Před přihlášením na projekt si pečlivě přečti infopack a pak už se můžeš rovnou přihlásit zde.

Přihlašování na projekt je otevřené! Zatím přijímáme přihlášky. Deadline nastavenou nemáme, přijímáme do naplnění kapacity.

Tento projekt je financován z prostředků Evropské Unie.