Seminář Růst či nerůst?

Trast pro ekonomiku a společnost zve na seminář o souvislostech ekonomického růstu. Co je vlastně ekonomický růst?  Je či není růst nutný pro prosperitu a je jeho alternativou krach ekonomiky?  Co je „udržitelný nerůst“ a kdo, kde a jak o něj usiluje? Jak jej realizovat v praxi?  Jak růst či nerůst souvisí se zaměstnaností, s energetikou, s rozvojem třetího světa, s lokalizací ekonomiky, se sociálním podnikáním a družstevnictvím?

Seminář sekoná v centru Sluňákov poblíž Olomouce 30. ledna – 3. února 2013.

Seminář je určen pro akademiky, praktiky, studenty, členy nevládních organizací, státní správy a samospráv, podnikatele, novináře a všechny, kdo se o tuto problematiku zajímají.Všichni účastníci budou zároveň i lektory, cílem je hledání nových přístupů a pohledů v časech ekologické a hospodářské krize. Organizátoři uvítají, když budete prezentovat realizované či zamýšlené projekty.

Přihlašování jemožné do pondělí 14. ledna 2013. Na seminářbudevybráno 25 účastníků. Přihlašovací formulář najdete zde.

Semináři bude předcházet 30. ledna tamtéž jednodenní setkání se Saamahem Abdallahem z britské New Economics Foundation  o možnostech a bariérách přechodu na ekonomiku bez růstu a o indikátorech, které by mohly nahradit HDP.

Účástnický poplatek na seminář Růst či nerůst bude 2000-2600 Kč zahrnující ubytování a stravu. Na jednodenní setkání bude poplatek 500 Kč s noclehem nebo 200 Kč bez noclehu. Organizátoři nabízejí možnost slevy pro mimopražské studenty.

Více o akci, hostech a  materiály z minulých ročníků najdete zde.

Podle Thinktank.cz