Seminář Global Education – Resources and Materials

Centrum globálního rozvojového vzdělávání NaZemi nabízí možnost zúčastnit se mezinárodního semináře “Global Education – Resources and Materials”. Seminář je určen autorům školních učebnic, zástupcům pedagogických nakladatelství, autorům vzdělávacích publikací z řad NNO a dalším zájemcům o téma.

Seminář se koná 2. – 5. června 2012 ve Visegrádu v Maďarsku.

Účastníci budou mít možnost se blíže seznámit s tématy a cíli globálního rozvojového vzdělávání, přičemž zvláštní důraz bude kladen na materiály a zdroje (učebnice, příručky a další pomůcky). Dozví se, jak uplatnit cíle a principy globálního rozvojového vzdělávání při vytváření vzdělávacích materiálů.

V průběhu semináře účastníci absolvují přednášky, prezentace a praktické workshopy. Budou sdílet zkušenosti a diskutovat kritéria kvality vzdělávacích materiálů pro tuto oblast.

Seminář je organizován v rámci projektu Global Education without Borders a je koncipován pro 42 účastníků ze 6 zemí zapojených do projektu (Bulharsko, ČR, Maďarsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko). Celý program semináře bude probíhat v anglickém jazyce.

Více informací o projektu naleznete na http://www.glob-edu.net/news/.

Pokud vás nabídka zaujala a máte zájem se semináře zúčastnit, zašlete nejpozději do 11. 5. 2012 motivační dopis (cca 200 slov) na adresu kristyna.hrubanova@nazemi.cz. V dopise zdůvodněte, proč se chcete semináře zúčastnit a jaké vidíte využití účasti pro vaši další praxi.

Účastníkům semináře bude hrazena cesta, ubytování a strava. Pro více informací kontaktujte Kristýnu Hrubanovou na výše uvedený e-mail nebo telefonicky (+420 777 110 434).
Podle ceskoprotichudobe.cz